Home » Żyć w zgodzie

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Żyć w zgodzie

20 września 2018r. w świetlicy dla klas I-III uczniowie uczestniczyli
w pierwszych zajęciach z cyklu ,,Żyć w zgodzie – zajęcia przeciwdziałające agresji”. Na początku zajęć przeprowadzono ćwiczenia integracyjne w celu lepszego poznania się – dzieci odpowiadały na różne pytania, np.:

  • co Cię smuci,
  • kim chciałabyś/chciałbyś zostać w przyszłości,
  • co Cię uszczęśliwia,
  • czy czasem czujesz się samotna/y.

W drugiej części zajęć przeprowadzona została dyskusja na temat agresji – słownej i fizycznej. Uczniowie opowiadali swoje własne przeżycia – czy zdarzyło im się kogoś skrzywdzić słowem lub czynem, a także, czy sami byli ofiarami agresji. Dzieci poznały konsekwencje używania przemocy wobec innych. Na zakończenie uczniowie wykonali laurki dla tych, których chcą przeprosić za swoje zachowanie, a także narysowali plakaty
pt.: ,,STOP agresji”.

8 listopada w świetlicy szkolnej w ramach kampanii ,,19 dni’’ odbyły się zajęcia edukacyjne na temat agresji.

Celem zajęć było: 

– wzrost świadomości nt. rodzajów przemocy,

– wzmocnienie w dziecku przekonania, że ma prawo dbać o swoje bezpieczeństwo,

– wzrost umiejętności identyfikacji zagrożeń,

– dostarczenie informacji dotyczących prawa do zapewnienia pomocy w trudnych sytuacjach,

– dostarczenie informacji na temat wybranych instytucjonalnych form pomocy dzieciom doświadczającym krzywdzenia.

12 grudnia w świetlicy szkolnej dla klas I-III odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,,Żyć w zgodzie”. Tym razem dzieci uczyły się, jak nie dać złości sobą rządzić. Wykonały ćwiczenia, które pomogły im zrozumieć i oswoić emocje. Każdy z nas się czasem złości. Jest to zjawisko zupełnie normalne. Więcej, bardzo pożyteczne! Złość mówi, że coś nie pozwala ci robić tego, co chcesz albo dostać tego, czego potrzebujesz. Złość możesz czuć również wtedy, gdy ktoś robi ci krzywdę. Złość pomaga także znaleźć siłę, by pokonać przeszkodę albo obronić się przed zagrożeniem – o ile to możliwe. Kiedy złość przyjdzie, możesz mieć ochotę gryźć, kopać, tupać, walić pięściami, krzyczeć, niszczyć. Poczujesz gorąco lub będzie ci się wydawało, że ktoś albo coś chce z ciebie wyskoczyć. To wszystko jest naturalne. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby nie uczynić krzywdy sobie lub komuś innemu. Gdy robisz komuś coś złego, on będzie chciał zrobić ci to samo. W ten sposób co chwilę komuś daje się we znaki i nie ma temu końca. A nikt nie chce być źle traktowany. Jeżeli nie uda ci się złagodzić gniewu i sprawisz komuś przykrość, naprawdę warto przeprosić – chociaż to takie trudne 😊.

5 lutego 2019r. w świetlicy szkolnej dla klas I-III odbyły się zajęcia w ramach KLUBU KUMPLI – ,,Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Wszyscy wypłynęliśmy w rejs na wspaniałą wyspę, gdzie wszyscy są dla siebie mili. Każdy z nas pełnił jakąś funkcję na statku. Jednak, aby dopłynąć do celu musieliśmy zrobić wszystko, żeby uniknąć zderzenia z górą lodową. Aby statek był bezpieczny, musieliśmy wykonać kilka zadań, których celem było:

– przybliżenie załodze statku problemu dokuczania,

– kształtowanie postaw empatycznych,

– poznanie sposobów na radzenie sobie z dokuczaniem,

– integracja grupy,

– rozwijanie wyobraźni.

To była bardzo pouczająca podróż 😊.

26 marca uczniowie uczęszczający do świetlicy dla klas I-III udali się do KRAINY GRZECZNOŚCI. W tej krainie żyją tylko szczęśliwi ludzie, a to dlatego, że wszyscy mieszkańcy używają wobec siebie bardzo magicznych słów: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM☺️. Dzieciom bardzo spodobała się ta kraina i postanowili, że zrobią wszystko, aby ich otoczenie też było tak samo szczęśliwe. Wystarczy, że zawsze będą pamiętać o magicznych słowach💕.

Po zajęciach przyszła pora relaksu i dzieci zagrały w grę TWISTER,
przy której zawsze jest dużo śmiechu😂.

No Images found.

 

Certyfikaty

Skip to content