Home » Warsztaty w 4c pod hasłem – Moje drugie śniadanie

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Warsztaty w 4c pod hasłem – Moje drugie śniadanie

Realizacja warsztatów została poprzedzona działaniami mającymi na celi opracowanie spisu produktów potrzebnych do przygotowania drugiego śniadania, czyli składników, które są zdrowe i zaspokoją podstawowe potrzeby organizmu do prawidłowego funkcjonowania.

Następnym krokiem było klasowe wyjście do sklepu Lidl i zrobieniu zakupów zgodnie z przygotowaną listą. Uczniowie podzielili się na dwie grupy. Zadaniem każdej z nich był wybór produktów zgodnie z listą zakupów oraz dokonanie wstępnych obliczeń (za pomocą kalkulatora), kwoty, którą trzeba będzie zapłacić za produkty.

Po powrocie do szkoły uczniowie rozpoczęli dalsze działania. Ich celem było przygotowanie otwartego szwedzkiego stołu, który umożliwi wszystkim obecnym dokonanie wyboru różnorodnych składników na śniadanie.

Oto efekty ich pracy.

Omówione zostały zasady kulturalnego zachowania podczas przygotowania śniadania i w trakcie wspólnego spożywania posiłku. Przyszedł czas na przygotowanie kanapki własnego pomysłu wykorzystując dostępne produkty.

Wszystkie przygotowane kanapki wyglądały ciekawie i apetycznie. Uczniowie byli dumni z samodzielnie przygotowanego dzieła, zawierającego najważniejsze składniki odżywcze.

Podczas wspólnego śniadania uczniowie oglądali film „Co jedzą kosmonauci?” Wzbogacili swoją wiedzę o informacje na temat technologii żywności i żywienia, dlaczego utrwalamy żywność i jakie są metody konserwacji żywności, by się nie zmarnowała. Dowiedzieli się też, co to jest liofilizacja.

Certyfikaty

Skip to content