Home » VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.

W tym roku do akcji zgłosiło się 4 579 szkół!

4299  98  59  32  17  9  8  6  5  4

4  3  3  3  3  3  2  2  2  1

1  1  1  1  1  1  1  1  1  1

1  1  1  1  1  1

Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu.

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji w szkole i w terenie było:

Bezpieczni w pasach! Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Przygotowania rozpoczęliśmy od zamieszczenia listu do rodziców na stronie internetowej szkoły oraz wielu ćwiczeń z tabliczki mnożenia prowadzonych podczas lekcji matematyki.

Powołane zostały dwa zespoły uczniowskie, które wraz z organizatorami lokalnymi (mgr Beatą Kowalską i mgr Patrycją Andrzejewską) opracowały program obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

28 września 2018r. Komisje Egzaminacyjne rozpoczęły swoją pracę już o godzinie 7.30. Przy wejściu do budynku Szkoły, Egzaminatorzy odpytywali chętnych rodziców, którzy odprowadzali swoje dzieci.

Komisje egzaminacyjne witały rodziców i nauczycieli wchodzących do szkoły. Wchodzący nauczyciel/rodzic wybierali los i podawali w formie ustnej odpowiedzi. Za poprawną odpowiedź Komisja Egzaminacyjna wręczała egzaminowanemu odznakę eksperta.

W godzinach 8.45 -10.30 Patrole Egzaminacyjne ruszyły w teren. W tym dniu przeprowadzana była Ogólnopolska Akcja „Pasy”. Patrole przyłączyły się do akcji i każdy zatrzymany kierowca do kontroli dodatkowo odpowiadał na pytania z tabliczki mnożenia. Stres kierowców spowodowany kontrolą Policji umiejętnie rozładowali uczniowie, którzy prowadzili swobodne rozmowy z kierowcami na temat stosowania tabliczki mnożenia w ich codziennym życiu, zastępowania umiejętności mnożenia pamięciowego dostępnym sprzętem elektronicznym oraz (za zgodą kierowców) odpytywali ze znajomości pamięciowego mnożenia.

Egzaminowany kierowca wybierał los z pudełka. Głośno odczytywał kolejne przykłady z losu podając za każdym razem odpowiedź w formie ustnej. Patrole uznawały za zdany egzamin, gdy wszystkie odpowiedzi były poprawne. Za zdany egzamin Patrole wręczały Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Kierowca, który nie zdał egzaminu otrzymywał order uśmiechu oraz ustną zachętę do trenowania pamięci i utrwalenia tabliczki mnożenia.

Relacje – KOMENDA MIEJSKA POLICJI W MYSŁOWICACH

W drodze powrotnej do szkoły Patrole sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród przechodniów (którzy wyrazili zgodę) i sprzedawców
w  sklepach (w ramach uznania dla prowadzonej akcji uczniowie z Patrolu otrzymali kabanosy w sklepie ogólnospożywczym oraz śliwki w sklepie warzywniczym).

Tego dnia przeprowadzone zostały również lekcje matematyki poświęcone sprawdzeniu znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów. Podczas zajęć młodzież rozwiązywała łamigłówki zaproponowane przez Organizatora głównego – Mateusza Grabowskiego i udostępnione na stronie internetowej ŚDTM. Nauczyciele wykazali się także własną pomysłowością na przeprowadzenie lekcji – uczniowie grali w domina z tabliczką mnożenia, wykonywali zadania interaktywne przygotowane przez prowadzących
w różnych programach, gry planszowe.

Podczas przerw, Komisje Egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród personelu obsługowego szkoły, a na przerwach dwudziestominutowych, chętni uczniowie mogli się sprawdzić
w wybranych salach lekcyjnych, na przygotowanych przez koordynatorów lokalnych materiałach.

Uczestnicy i organizatorzy akcji uznali ten dzień za bardzo ciekawy i udany.

Już czekamy na kolejny rok, w którym będziemy mogli przeprowadzić Nasze działania związane z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

WSZYSTKIE OSOBY ZNAJDUJĄCE SIĘ NA ZDJĘCIACH WYRAZIŁY ZGODĘ NA PUBLIKACJĘ ICH WIZERUNKU

Certyfikaty

Skip to content