Home » Świetlica klas I – III 2021/2022

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Świetlica klas I – III 2021/2022

rok szkolny 2021/2022

***

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Z okazji swojego święta, dzieci w świetlicy mogły coś wreszcie bezkarnie „zmalować” 🙂 

Wychowawcy przygotowali dla nich różne stanowiska, przy których nasi podopieczni mieli możliwość malowania i rysowania na różnych materiałach i fakturach: na kamieniach, folii, piasku, balonach, a nawet na kafelkach 🙂 Zabawa była przednia. Powstały barwne malowidła będące wyrazem dziecięcych marzeń i wyobraźni 🙂 

Zespół wychowawców świetlicy

***

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie dobrze, miło i pożytecznie nasi uczniowie spędzają czas. Zakupione dzięki akcji kiermaszy świątecznych klocki i nowe edukacyjne, rozwijające dziecięcą wyobraźnię zabawki, stanowią o realizacji uczniowskiej wyobraźni – co widać na poniższych zdjęciach. Ponadto nasi uczniowie ćwiczą – dziś wręcz zapomniane umiejętności igłą i nitką: przyszywanie guziczków, szycie poduszeczek na igły i szpilki, szycie prostym ściegiem ręcznym serwetek dla mam – stanowiły o ostatnich, fajnych, bardzo praktycznych zabawach naszych podopiecznych. Brawo MY!
Iwona Grabowska

***

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zamiast tradycyjnych życzeń i laurek my postanowiliśmy w trochę innej formie przygotować coś super specjalnego na ten wyjątkowy Dzień- muzyczno taneczne show 😉 . Inspiracją w wyborze utworu muzycznego była oczywiście Mama- główna bohaterka dnia. Z pełnym zaangażowaniem i w pocie czoła ćwiczyliśmy kolejne ruchy taneczne układu choreograficznego. W efekcie końcowym przygotowane zostały stroje współgrające z całością.
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez nas muzyczno – tanecznej niespodzianki….😃

Z dedykacją dla wszystkich Mam❤

A dla swoich Mam zaśpiewali i zatańczyli:
Alicja Mościńska 1a
Julia Pękala 1c
Nadia Ziental 1c
Eryk Stalmach 1c
Alicja Michalik 2c
Amelia Skrzypek 2c
Julia Soltes 2c
Amelia Dmitruk 3d.

Anna Nyga

***

Oto mali kreatorzy mody 🙂 W świetlicy projektujemy najmodniejsze kreacje tej wiosny 🙂 Dla lalek i nie tylko 🙂 Polecamy się! Nasi wybitni projektanci stworzą dla Państwa stroje, o jakich się Państwu nie śniło! 🙂 🙂 

Jolanta Kowalczyk

***

Z radością prezentujemy nasze nowe zabawki, o jakie wzbogaciła się świetlica szkolna w wyniku kiermaszu wielkanocnego:

Świetlica starsza:

– zestaw paletek i piłeczek do gry w ping – ponga,

– drewniane klocki Maple (300 szt.)

Świetlica młodsza:

– drewniany sklep do zabawy (z asortymentem 🙂 ),

– duże klocki – cegły z kartonu,

– drewniana kolejka z zestawem torów,

– duży domek z kartonu do pomalowania i zabawy,

– namiot do zabawy,

– tarcza do rzutów do celu.

Świetlica przekazała również 300 zł oraz ozdoby o wartości 250 zł (sprzedane na kiermaszu pod kościołem) na leczenie Szymona, ucznia naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy się do tego przyczynili, kupując nasze ozdoby lub pomagając nam je tworzyć. Dzieci zaś coraz przyjemniej spędzają czas w naszej świetlicy, radośnie bawiąc się i ucząc przez zabawę 🙂 

« z 2 »

***

Jedną z metod stosowanych na zajęciach świetlicowych jest bajkoterapia. Polega ona na wykorzystywaniu tekstów literackich (bajek i baśni) w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Najbardziej istotne w bajkoterapii jest nazywanie uczuć i nadawanie im wartości.
Na ostatnich zajęciach czytaliśmy bajkę na podstawie której rozmawialiśmy o emocjach towarzyszących nam w różnych sytuacjach życiowych. W oparciu o Grę w emocje mogliśmy się przekonać, że wyrażanie konkretnych uczuć za pomocą mowy ciała bywa trudne. Niektóre są podobne, a jednak ich znaczenie bywa inne.
Rozmawialiśmy także o konfliktach, co ułatwia ich rozwiązywanie, co stanowi przeszkodę.
Na koniec staraliśmy się wczuć w rolę jednego z bohaterów bajki – ślimaka, projektując swoje muszle zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, dzieląc się z grupą swoimi pomysłami i odczuciami.
Anna Nyga

***

Zajęcia wiosenno-przedświąteczne w świetlicy.
Iwona Grabowska

« z 2 »

***

Świetlicowy konkurs „Suknia Pani Wiosny” został rozstrzygnięty. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Aleksandra Stachoń z kl. 2b
II miejsce – Emilia Masternak z kl. 3a
III miejsce – Julia Pękala z kl. 1c

Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie.

Aneta Czogała

***

ŚWIETLICA serdecznie zaprasza WSZYSTKICH na kiermasz wiosenno – wielkanocny! 🙂 Będziemy przy portierni głównej już 1 kwietnia – i to nie jest żart prima – aprilisowy!  🙂 

Na chętnych nabywców czeka wesołe rancho, na które składa się: stado baranów (niektóre niezwykle rogate, a inne bardzo potulne), zajęcy, kurczaków i żab, a także niepowtarzalne pisanki, wianki i wiele innych ozdób! Będzie także „coś na ząb”, czyli słodkie, małe co nieco. 🙂 

Dochód oczywiście przeznaczymy na szczytny cel, czyli dalsze wyposażanie naszej świetlicy.  🙂 

Zapraszamy!

***

W marcu świetlica przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego:
>>> „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami” – szczegółowe informacje <<< 

***

Chłopaki ze świetlicy życzą wszystkim Paniom w dniu Ich święta: zdrowia, uśmiechu na twarzy i grzecznych dzieci każdego dnia! 🙂 

***

Ostatniego dnia przed feriami dzieciaki w świetlicy rozmawiały o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Obejrzały króciutki film instruktażowy, na podstawie którego stworzyły – Kodeks postępowania w czasie zabaw zimowych. Wykonały też pracę plastyczną związaną z tematem – z papieru, patyczków i wykałaczek każdy stworzył swojego narciarza. Na koniec wylądowaliśmy Magicznym Dywanem na Antarktydzie, gdzie łowiliśmy wirtualne ryby 🙂 

Życzymy Wszystkim udanych, przyprószonych śniegiem i przede wszystkim – bezpiecznych ferii!

Jolanta Kowalczyk

***

Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy

9 lutego dzieciaki w świetlicy obejrzały serię krótkich filmików z serii „Bądź bezpieczny w sieci”. Poznały najważniejsze zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu i wspólnie skonstruowały – Kodeks Bezpieczeństwa w Sieci.

Jolanta Kowalczyk

***

W styczniu dla dzieci uczęszczających do świetlicy zorganizowano konkurs pt. „Magia zimy”. Uczestnicy tworzyli prace z użyciem różnych materiałów, metodą kolażu. Efektem są różne: magiczne nostalgiczne oraz zabawne pejzaże zimowe. Zwycięzcy – autorzy najlepszych prac otrzymali symboliczne nagrody i dyplomy 🙂 

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych! 🙂 

Jolanta Kowalczyk

***

Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego ŚWIETLICOWEGO KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 🙂 

Dziękujemy Tym z Państwa, którzy podarowali nam różne materiały do tworzenia ozdób; dzieciom, które pomagały je tworzyć; Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu i wreszcie – Tym, którzy zechcieli kupić nasze rękodzieło 🙂 Każdy z Państwa dołożył cenną cegiełkę do zebranych pieniędzy, z których udało się nam kupić wiele nowych gier i zabawek, które już bardzo cieszą dzieci w świetlicy 🙂 

Wśród zakupionych rzeczy są:

– drewniany domek dla lalek oraz dodatkowy komplet drewnianych mebelków do złożenia,

– drewniany warsztat małego mechanika,

– drewniana kuchnia do zabawy wraz z kompletem garnków i narzędzi do przygotowywania „potraw”,

– ministół do gry w piłkarzyki,

– ministół do gry w bilard,

– ministół do gry w cymbergaja,

– drewniane klocki Maple edukacyjne (500 sztuk),

– klocki konstrukcyjne „Clics” (200 sztuk),

– szachy mistrzowskie,

– karty UNO,

– karty do gry w brydża,

– gry stolikowe: „Mistakos – walka o stołki”, „Przeprowadzka”, „Łowienie rybek”, „Dobble”,

– paletki i piłki do ping – ponga,

(w „poczekalni”, na realizację zamówienia czeka jeszcze drewniana kolejka i gra „Monopoly” 🙂 )

DZIĘKUJEMY! 🙂

Szczęśliwi Wychowawcy, a jeszcze bardziej – Dzieci! 🙂 

***

Na ten magiczny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, życzymy Wszystkim dużo miłości, radości, ciepła i bliskości wszystkich, których kochacie. Niechaj czas, spędzony wspólnie przy dźwiękach kolęd, w blasku choinki i przy zapachu świerkowej gałązki przyniesie wiele niezapomnianych chwil, napełni spokojem i pozwoli odpocząć od codziennych trosk. Na nadchodzący rok, życzymy przede wszystkim zdrowia oraz sił do realizacji najskrytszych marzeń 🙂 

Dzieciaki ze świetlicy z Wychowawcami

***

Wychowawcy i wychowankowie świetlicy serdecznie dziękują za podarowane im choinki 🙂 

Dzięki Wam, kochani Rodzice i Darczyńcy, w każdej z naszych świetlicowych sal zapanował prawdziwie świąteczny klimat! 🙂

Dziękujemy także Tym z Państwa, którzy jeszcze chcieli nas obdarować, ale zabrakło nam już pomieszczeń do udekorowania 🙂 

Dziękujemy serdecznie! 🙂

***

6 grudnia świetlicę szkolną odwiedził  św. Mikołaj. Musiał wejść niepostrzeżenie, przez nikogo nie został zauważony…(?) Zostawił pod choinką prezenty dla „małych” i „większych” i sprawił tym samym ogromną radość wszystkim dzieciakom! 😊
Było rozpakowywanie, wspólny montaż zabawek (pod czujnym okiem Tosi :)) i wielka uciecha, kiedy mogliśmy  wreszcie przeprowadzić pierwsze rozgrywki!

Dziękujemy, święty Mikołaju! 😊

Dzieci ze świetlicy z Wychowawcami

***

Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Szkolną na świetlicowy kiermasz świąteczny organizowany pod patronatem Szkolnej Rady Rodziców.

Czeka na Państwa bogata oferta niepowtarzalnego rękodzieła wykonanego wspólnie przez dzieci oraz wychowawców świetlicy – wszyscy bardzo się starali.

Do przygarnięcia są od zaraz:

– zacny zastęp aniołów,

– las choinek małych i dużych,

– ręcznie haftowane kartki świąteczne,

– urocza banda czerwononosych reniferów i Mikołajów,

– stroiki pachnące świerkiem,

– naturalne zawieszki prosto z lasu,

– świąteczne wianuszki,

– kolorowe bombki i gwiazdy,

– milutkie, ręcznie szyte zawieszki z filcu,

– nastrojowe lampiony,

I tylko u nas – anioły prosto z pieca!

Wszystko – hand-made!

Edycja limitowana! Kto pierwszy, ten lepszy!

Wielkie otwarcie już 1 grudnia, w środę! Stoisko przy głównej portierni.

Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na doposażenie naszej świetlicy w nowe gry i zabawki dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Wychowawcy wraz z Wychowankami świetlicy

***

W świetlicy ruszyły pełną parą przygotowania do świątecznego kiermaszu.
W ruch poszły: pędzle i farby, kolorowe papiery, klej, cekiny, brokaty, a nawet… wałek do ciasta! 🙂
Jakie cuda z tego wyczarujemy? Dowiecie się już niebawem! 🙂 

« z 2 »

***

Dzieciaki ze świetlicy całkiem zaprzyjaźniły się z jesienią: liśćmi i ziołami wymalowały jej portrety, bawiły się kasztanami, tworząc z nich różne kształty i wzory, układały bukiety z liści i wreszcie – malowały na jesiennych płótnach, czyli na liściach. Posadziły też na parapetach papierowe dynie, zupełnie jak żywe 🙂 Nie ma nudy! Są głowy pełne pomysłów i ręce pełne roboty! 🙂 

« z 2 »

***

Na świetlicy zrobiło się naprawdę kolorowo. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z jesienią. Zapraszamy do oglądania!

***

,,Jesienią, jesienią sady się rumienią”

Kalendarzowa jesień rozpoczęła się dwudziestego trzeciego  września. Liście na drzewach zmieniają swoją barwę, także i na świetlicy zrobiło się kolorowo. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie chętnie zajmują się tworzeniem prac plastycznych związanych z tematyką jesienną. Są to drzewa wykonywane różnymi technikami: pastelami, farbami lub metodą frottage. Prócz tego dzieci tworzą  przeróżne ozdoby nawiązujące do jesiennej pory. Prace plastyczne wykonane przez dzieci ze świetlicy obejrzeć można na tablicy znajdującej się w holu głównym szkoły.

***

Certyfikaty

Skip to content