Home » Świetlica klas I – III 2020/2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Świetlica klas I – III 2020/2021

świetlica1

ROK SZKOLNY 2020/2021

Wychowawcy świetlicy klas 

Beata Sajdok  – lider zespołu

Świetlica I-III 
Monika Grzechowska
Jolanta Kowalczyk
Aleksandra Dobies – Matłachowska
Iwona Grabowska

Świetlica IV-VIII 
Aneta Czogała
Ewa Godlewska-Stalka

** ** ** **

Przedstawiamy nasze świetlicowe dzieło z serii – „Zrób to sam!” albo „Coś z niczego”, czyli – domek dla lalek. Jest to efekt wspólnych działań i pomysłów, wielu godzin pracy i dobrej zabawy. Było  projektowanie, tapetowanie, malowanie, składanie mebli, „szycie” firanek, a nawet dobudowa tarasu. Efekt? Sami zobaczcie. A nam się tak spodobało, że w trakcie przygotowań jest kolejny dom 🙂 Pozdrawiamy!
Jolanta Kowalczyk

** ** ** **

Trwają wielkanocne przygotowania w szkolnej świetlicy. Mamy głowy pełne pomysłów i ręce pełne roboty. Malujemy, wyklejamy, rysujemy, wycinamy. Na stolikach twórczy nieład ale w duszy już czujemy klimat zbliżającego się świątecznego czasu.  Życzymy zdrowych przede wszystkim oraz kolorowych, jak nasze pisanki, Świąt! 🙂
Beata Sajdok, Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies – Matłachowska

** ** ** **

Takie wiosenne pompony – kwiaty tworzyły w ostatnich dniach dzieci w świetlicy, chcąc czym prędzej przywołać upragnioną wiosnę. Zatem przybywaj, wiosno! 🙂

Jolanta Kowalczyk

** ** ** **

Wszystkim Paniom w dniu Ich Święta życzymy samych serdeczności: dużo zdrowia, radości, uśmiechu, miłości i spełnienia wszelkich marzeń!

Wychowankowie świetlicy wraz z wychowawczyniami: Beata Sajdok, Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies – Matłachowska, Iwona Grabowska

** ** ** **

Wiosna zawitała do świetlicy! Na przekór zimie, która jeszcze pogroziła nam palcem 🙂 Zakwitły kwiaty, wyrosły tulipany, przykicały zajączki i przyleciały bociany z plasteliny, a nawet kolorowe motyle z papieru! Wszystko to wykonały zręczne dłonie naszych podopiecznych! 🙂 Pozdrawiamy ciepło, wraz z pierwszym powiewem wiosny! Nie dajemy się zimie, wiosno – przybywaj! 🙂

Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies-Matłachowska, Iwona Grabowska

** ** ** **

Trochę lata w środku zimy, czyli – świetlicowa mini plaża, na której wylądowały ostatnio maluchy 🙂 Mogły porysować na prawdziwym piasku prosto znad morza. Powstały zwierzątka, scenki rodzajowe, a nawet mapa prowadząca do ukrytego skarbu! Przez chwilę poczuliśmy klimat wakacji oraz smak przygody… 🙂 Jolanta Kowalczyk

** ** ** **

Maluchy ze świetlicy pozdrawiają serdecznie i walentynkowo: 
sercami z origami i sercami –  przeplatankami! 🙂
Życzymy WSZYSTKIM duuuuużo MIŁOŚCI nie tylko w Dniu Św. Walentego! 🙂

Jolanta Kowalczyk

** ** ** **

Młodsza świetlica po dłuższej przerwie pozdrawia siarczyście! Za oknami mieliśmy zimę w pełnej krasie, dlatego też postanowiliśmy ją uwiecznić w naszych pracach. Oto nasze zimowe pejzaże – kolaże oraz bałwanki 🙂 Poza tym, udekorowaliśmy wspólnie z Panią gazetkę przy świetlicy. A jeszcze poza tym, świetnie się bawimy, wznosimy budowle z klocków i wyginamy śmiało ciało, grając w Twistera 🙂 Zima nie jest taka zła! 🙂

Jolanta Kowalczyk

** ** ** **

Na liściu malowane…

Tak kreatywnie i twórczo spełnialiśmy się w naszej świetlicy w ostatni piątek
(6 XI 2020). Powstały wspaniałe dzieła malarskie na nietypowych płótnach. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy artysta! 🙂 Pozdrawiamy jesiennie i kolorowo! 🙂

Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies – Matłachowska

** ** ** **

Dzisiaj (6 XI 2020) młodsza świetlica wyruszyła w świat bajek w języku angielskim.

”Room on the Broom” – bajka o uroczej czarownicy, która wraz ze swym kotem uwielbia latać na czarodziejskiej miotle, przeżywając przy tym mnóstwo ciekawych przygód.

Wszyscy pokochaliśmy zabawną czarownicę, a przy tym powtórzyliśmy słownictwo w języku angielskim.

J.Kowalczyk, A.Dobies-Matłachowska

** ** ** **

Jesiennych wariacji świetlicowych ciąg dalszy! 🙂 Bukiety z liści, traw i ziół, jesienne drzewa oraz różyczki z liści to efekty naszych działań ostatnich dni!
I jak tu nie kochać jesieni? 🙂

Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies – Matłachowska

** ** ** **

Jesienne zajęcia w świetlicy

Jesień rozgościła się w świetlicy 1-3 na całego! Zrobiliśmy piękne, naturalne korale i bransoletki z jarzębiny dla naszych mam, cioć i sióstr (tudzież dla siebie). Narysowaliśmy sowy, jeże i grzybki, które przyozdobiły gazetkę na naszym świetlicowym korytarzu. Stworzyliśmy też kasztanowe cuda, czyli: ludziki, zwierzątka, a nawet sześcian! Korzystamy z darów jesieni i świetnie się przy tym bawimy 🙂

Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies – Matłachowska

** ** ** **

Zabawy ruchowe w młodszej świetlicy z wykorzystaniem „Magicznego Dywanu”. Było mnóstwo emocji, radości i dobrej zabawy! 🙂
Jolanta Kowalczyk, Aleksandra Dobies – Matłachowska

Innowacje pedagogiczne – Więcej tutaj

ROK SZKOLNY 2019/2020

Certyfikaty

Skip to content