Home » Strefa ucznia » Mały samorząd

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Mały samorząd

ROK 2018/2019

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Małego Samorządu odbyły się wybory SUPER DZIEWCZYNY, a także DZIEŃ KOKARDY.
Tytuł SUPER DZIEWCZYNY 2019 zdobyły:
– Oliwia Chowaniak 1a,
– Kalina Kopka 1b,
– Nadia Ceglarek 1c,
– Wiktoria Rykulska 1d,
– Lena Milewska 2a,
– Antonia Biel 2b,
– Eliza Michalik 3b.

❤️GRATULUJEMY❤️

Z inicjatywy MAŁEGO SAMORZĄDU w naszej szkole odbył się DZIEŃ DINOZAURA. Klasy I-III wykazały się ogromną kreatywnością, a niektóre dinozaury wyglądały, jak prawdziwe 😊.

Z inicjatywy Małego Samorządu 6 grudnia w naszej szkole odbył się DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA🎅. Nawet nasze kochane Panie z kuchni zmieniły się w pomocnice Pana Mikołaja😍🎅.

5 listopada w naszej szkole z inicjatywy Małego Samorządu odbył się DZIEŃ BAJKOWY.
Na zdjęciach możemy podziwiać wspaniałe stroje uczniów z klasy 1b 😍.

sa1

ROK 2017/2018

Mały Samorząd Uczniowski – plan  pracy na rok 2017/2018
szlaczek

 Z okazji Dnia Nauczyciela, Mały Samorząd szkolny zachęcił uczniów z klas I-III do wykonania portretów swoich ukochanych Pań, które każdego dnia okazują dzieciom mnóstwo serca❤️. Prace zostały wywieszone na drzwiach każdej klasy i trzeba przyznać, że na ich widok uśmiech od razu pojawia się na twarzy🙂.
___________________________________________________________________________________________________________
W roku szkolnym 2017/18 wyniki konkursu CZYSTA KLASA prezentują się następująco:
I miejsce – klasa 1a,
II miejsce – klasa 1b,
III miejsce – klasa 3c.
 
Są to klasy, które przez cały rok szkolny uzbierały najwięcej punktów i wykazały się największym zaangażowaniem. Każdej klasie zostały przekazane drobne upominki, a na ręce nauczycieli zostały przekazane dyplomy.
Gratulujemy!!!
 
Organizatorzy:
Klaudia Morkisz
Monika Grzechowska
Zosia z 3c
Wojtek z 3b

15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji uczniowie razem z wychowawcami klas I-III wykonali piękne plakaty, które ozdobiły nasze korytarze 😍. Powyższe święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Ma ono na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa, rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie 👨‍👩‍👧‍👦

DZIEŃ ZIELONY w klasach I-III 🙂

8 marca z okazji Dnia Kobiet w klasach I-III odbyły się wybory Super Dziewczyny 2018.

Tytuł zdobyły:
1a: Lena Milewska,
1b: Antosia Biel,
2a: Eliza Michalik,
3a: Paulina Gawłowicz,
3b: Ola Warda,
3c: Nina Karwicka,
3d: Ola Sałata,
3e: Ola Góra i Zuza Seweryn.

Gratulujemy!!!

19 lutego z inicjatywy Małego Samorządu świętowaliśmy Dzień Kota.
WYNIKI KONKURSU
DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA:-)
W ramach kształcenia postawy patriotycznej z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego 10 listopada odbył się dzień BIAŁO – CZERWONY.
Moi Drodzy,
pierwszy etap akcji ,,Marzycielska Poczta” został zakończony. Dzieci w świetlicy szkolnej dla klas I-III już dawno wykonały pod moim okiem piękne kartki dla chorych dzieci. Jednak z tego miejsca bardzo chcę podziękować nauczycielom i dzieciom z klasy 1a, 1b, 3a, 3c, 4b i 6c za wykonanie przepięknych kartek, a także za to, że wiele z nich zawierało w sobie wzruszającą treść. W przyszłym tygodniu kartki zostaną dostarczone do Lenki, Wiktorii i Martynki, myślę, że ich uśmiech i radość będzie dla Was największym podziękowaniem. Klasy, które zaangażowały się w akcję otrzymają dodatkowy punkt w konkursie organizowanym przez Mały Samorząd Szkolny – Klaudia Morkisz.

Dnia 4 października z okazji Dnia Zwierzaka dzieci miały za zadanie ubrać się zgodnie z powyższą tematyką. Dodatkowo przewodniczący i opiekun Małego Samorządu razem z Panią Marzeną Labrygą przyznawali pierwsze punkty w ramach konkursu ,,Czysta klasa”. Najwięcej punktów zdobyła klasa 1a i 1b.

Gratulujemy!!!
Z okazji Dnia Chłopaka 30 września w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KRAWATA. Uczniowie, wychowawcy i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Oprócz tego, wszystkie dziewczynki wybierały w każdej klasie SUPER CHŁOPAKA, czyli ucznia, który swoją postawą wyróżnia się na tle innych dzieci.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom 🙂
Klaudia Morkisz
Zofia 3c
Wojtek 3b
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Kochani 10 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zostało ono ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.
Dzieci ze świetlicy, a także przewodniczący Małego Samorządu razem z Panią Klaudią Morkisz rozdawali nauczycielom, a także dzieciom inspirujące kartki, które można zobaczyć także w naszej galerii, a poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, jak zadbać o swoją kondycję psychiczną:
1. Osoby pozytywniej nastawione do świata są bardziej szczęśliwe.
Nie jest to żadnym odkryciem, że czym więcej pozytywów dostrzega się w życiu, tym wydaje się ono lepsze. Jest to niezwykle ważne dla zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Zatem nawet jeśli masz beznadziejny dzień, wszystko się sypie, to spróbuj w tej sytuacji znaleźć choć jeden pozytywny aspekt.
2. „Śmiech to zdrowie”
Czy odwzajemniasz uśmiech innych osób, starasz się być miły dla innych, nawet nieznajomych? Czy idąc do domu masz czas aby zatrzymać się, powiedzieć “Dzień dobry!” sąsiadce i uśmiechnąć się, czy też pędzisz do domu ze wzrokiem wbitym w ziemię, nie zwracając na nic? Udowodniono naukowo, że śmiech wpływa pozytywnie na człowieka, między innymi przyspiesza proces zdrowienia, relaksuje. Na tym założeniu bazuje śmiechoterapia. Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ. Spraw, aby osoby w twoim otoczeniu miały wiele powodów do radości, nie zawsze “bierz życie na serio” i czasem pośmiej się z siebie samego.
3. Jedz zdrowo i ruszaj się
Odpowiednia dieta i codzienna porcja ruchu mają ogromny wpływ na samopoczucie. Jeśli pracujesz w trybie stacjonarnym, dużo czasu spędzasz siedząc czy to w aucie, pracy, szkole, na uczelni, w domu, to ważne jest aby zachować równowagę, poprzez ruch. Wyjdź na spacer, zacznij biegać albo jeździć na rowerze. Nadmiar węglowodanów w diecie może powodować senność i problemy z koncentracją, pamiętaj o zrównoważonej diecie.
4. Korzystaj ze światła słonecznego
Na ile to jest tylko możliwe postaraj się aby do twojego mieszkania czy miejsca pracy wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Przebywaj na słońcu jak najwięcej.
5. Dbaj o przyjaźń i znajomości
Kontakt z drugim człowiekiem nieraz ma uzdrawiającą moc. O ile lżej jest gdy ma się komu “wygadać”. Jak radośnie jest spędzić całe popołudnie w gronie najbliższych znajomych. Pamiętaj, że o relacje trzeba dbać, jeśli oczekujesz zainteresowania ze strony bliskich Twoimi sprawami, to przede wszystkim interesuj się tym co u nich się dzieje. Sam inicjuj spotkania, wyjścia. Chcesz z kimś porozmawiać? Zadzwoń, nie pisz sms czy wiadomości na portalu społecznościowym. Staraj się pamiętać o urodzinach i ważnych datach dla Twoich przyjaciół.

wyniki-konkursu-symbol-narodowy-polski

szlaczek

Uczniowie wchodzący w skład Małego Samorządu po wielu miesiącach ciężkiej pracy otrzymali ,,wolny dzień” :-). W dniu dzisiejszym (31.03.) postanowiliśmy spożytkować Naszą energię na sali gimnastycznej: była siatkówka, badminton, trochę piłki nożnej, tenis. Gdy dołączyły do Nas dzieci ze świetlicy zrobiło się jeszcze weselej :-).

szlaczek

Szkolny konkurs na Kartę wielkanocną

Wyniki konkursu

W ramach kształcenia postawy patriotycznej z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego 10 listopada odbył się dzień BIAŁO – CZERWONY.

szlaczek

Mały Samorząd Szkolny zorganizował w dniach od 07.12.-11.12. konkurs na ,,Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową’’. Wszystkie prace zostaną wysłane emerytowanym pracownikom naszej szkoły.
Wyniki konkursu:
I miejsce:
Dominik Wysogląd 2B
II miejsce:
Aleksandra Wziątek 3A
Filip Grzechowski 3B
III miejsce:
Lilianna Klapkarek 1B
Wyróżnienia:
Zuzanna Jutka 2C
Vanessa Walczysko 2C
Antonina Wolańska 2C
Gratulujemy!!!
szlaczek

Uczniowie wchodzący w skład Małego Samorządu, a także jego opiekunowie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wysłali ręcznie wykonane kartki świąteczne do emerytowanych pracowników Naszej szkoły.

szlaczek

Uczniowie wchodzący w skład Małego Samorządu uczestniczyli w zajęciach plastycznych podczas których mogli na kartce papieru zaprezentować, jak wyglądało niebo w noc sylwestrową, kiedy razem ze swoimi bliskimi witali rok 2016.

szlaczek

Uczniowie wchodzący w skład Małego Samorządu uczestniczyli w zajęciach plastycznych pt.: ,,Zabawa z igłą”. Podczas zajęć mogli nauczyć się szyć kotka, konia albo sowę. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas Kiermaszu Walentynkowego.

szlaczek

Z okazji zbliżających się Walentynek z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego 9 lutego odbył się dzień SERDUSZKOWY

szlaczek

Uczniowie wchodzący w skład Małego Samorządu podczas zajęć wykonali piękne koszyczki wielkanocne, które będzie można zakupić w Naszej szkole podczas Kiermaszu Wielkanocnego – zapraszam do zakupu kolorowych dzieł naszych małych artystów :-).

Certyfikaty

Skip to content