Home » Samorząd Uczniowski

Opiekunowie SU:
Karolina Szatan, Beata Jasińska, Paweł Omirski

***

15 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Łamańców Językowych.
Uczniowie próbowali swoich sił i wymawiali trudne frazy.
Każdy uczestnik otrzymał za udział słodki upominek.

***

27 października została zorganizowana uroczystość oznaczenia znakiem pamięci „Tobie Polsko” grobu śp. plut. Tomasza Adama Janty – uczestnika I, II i III Powstania Śląskiego.

Akcja „Tobie Polsko” ma na celu uhonorowanie powstańców śląskich, którzy spoczywają na terenie cmentarzy naszego województwa.

Znak pamięci „Tobie Polsko” ma formę proporczyka wykonanego z porcelany nagrobnej. Umieszczono na nim inwokację „Tobie Polsko” pod którą znajduje się wizerunek orła otoczonego datami powstań, a poniżej napis „Grób Powstańca Śląskiego”.

Podczas uroczystości została przybliżona historia Górnego Śląska. Obecna była m.in. rodzina Tomasza Adama Janty, Władze Miasta, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, duchowieństwo, harcerze oraz przedstawiciele mysłowickich szkół.

Nasza szkoła wzięła udział w obchodach uroczystości i uhonorowała pamięć powstańca, zapalając znicz na jego grobie.

Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski zorganizował quiz
i zaprosił do wspólnej zabawy uczniów klas 4-8: ,,Nauczyciele też byli kiedyś dziećmi…”
W segmencie A pojawiły się zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa.
Zadanie uczniów polegało na tym, aby odgadnąć który nauczyciel jest na zdjęciu.

***

W dniu 28 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie wybierali także opiekuna SU.

Przewodniczącą SU została Anita Wollek 8c,
zastępcą Wojciech Wróbel 6a,
skarbnikami Paulina Paduch 8a, Wiktoria Rykulska 4d.
Trzecim opiekunem SU został p. Paweł Omirski.