Home » Relacje klasy 4c

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
stat4u

Relacje klasy 4c

Wycieczka do Gliwic była pierwszą całodniową wycieczką klasy po okresie pandemii.
Podczas ok. godzinnej podróży Pan Maciej Lisak – Zbroński przybliżył uczniom historię tego miasta.

Pierwszym punktem zwiedzania było Kolejkowo – magiczne miejsce regionu Śląska pomniejszonego 25 razy. Pod opieką przewodnika uczestnicy zobaczyli życie na wsi, towarzyszyli turystom podczas górskich wypraw, wzięli udział
w akcji ratunkowej, wcielili się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Obserwowali poruszające się pociągi oraz samochody, a także pływający statek. Przyglądali się zmianom pór dnia – dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Uczestniczyli w wielu zabawach proponowanych przez przewodnika i bezpośrednio związanych
z obserwowanymi miejscami.

KOLEJKOWO – zobacz film

Drugim punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum koloru i światła – Funzeum. Zwiedzając wystawę koloru uczniowie zostali zaproszeni przez przewodnika na krótki audiowizualny wstęp do koloru. Następnie zaprzyjaźnili się z pryzmatem, magiczną bryłą, która pokazuje z jak wielu barw składa się białe „bezbarwne” światło. W dalszej części zwiedzania uczestnicy zostali zaproszeni do siedmiu pokojów poświęconych kolorom tęczy zawierających 32 instalacje pozwalające wejść w bliski kontakt z każdym z kolorów.

Po wrażeniach związanych z kolorami, uczniowie przeszli do poznawania magii światła. Wyposażeni w specjalne okulary obserwowali sferę luminescencji. Następnie odwiedzili krainę zwierciadeł i luster. W ramach krótkiego odpoczynku od światła, uczestnicy mogli zanurzyć się w jednym z dwóch infinity roomów. Po drodze z jednego do drugiego uczniowie wkroczyli w bajkowy las fluo, by dowiedzieć się więcej o sztucznych źródłach światła.

Funzeum – zobacz film

Na zakończenie wycieczki, uczniowie mogli się zrelaksować w części zabawowej, gdzie znajduje się świecąca podłoga do tańca, 12 metrowe pianino podłogowe, podniebny plac zabaw oraz basen z przeźroczystymi piłeczkami i podświetlanym dnem.

Certyfikaty


Skip to content