Home » Prelekcja dla rodziców uczniów klasy 1d – monitor dotykowy

Prelekcja dla rodziców uczniów klasy 1d – monitor dotykowy

W dniu 22. 01.2019 r.  przeprowadzono prelekcję dla rodziców na temat wykorzystania monitora  dotykowego na zajęciach z uczniami. Poinformowano rodziców o tym,  że  monitor wykorzystywany jest do:

• Internetowych  programów multimedialnych, odpowiednich materiałów, ćwiczeń, filmów, prezentacji multimedialnych, zdjęć;
  • odtwarzania dźwięków, rytmów i muzyki z płyty CD;
  • pracy z e- podręcznikiem;

Omówiono szczegółowo znaczenie i wykorzystanie  e- podręcznika. Zwrócono uwagę na to, że  dzięki wykorzystaniu monitora  lekcje są ciekawsze i dzieci łatwiej skupiają uwagę.

Mogą pisać,  podkreślać, rysować, powiększać ilustracje, dopisywać, sprawdzać rozwiązania zadań. Dodatkowo można wykorzystać ćwiczenia lubiane przez uczniów typu puzzle, memo, łączenie w pary, przesuwanie elementów itp.

Podczas zebrania nauczycielka zaprezentowała wybrane ćwiczenia
z  multipodręcznika – edukacja polonistyczna i matematyczna:

• pisanie literek i ich połączeń z użyciem odpowiednich narzędzi;
  • tworzenie wyrazów poprzez dobieranie sylab odpowiedniego koloru poprzez  przeciąganie;
  • uzupełnianie brakujących sylab w wyrazach;
  • dobieranie ilustracji do zdań;
  • ćwiczenia związane z osią symetrii – dobieranie drugiej połowy.

Zachęcono również rodziców do wypróbowania niektórych ćwiczeń na monitorze.

Na zebraniu z rodzicami wykorzystano także monitor interaktywny do przedstawienia raportu z programu Lepsza Szkoła. Przedstawiono wyniki sprawdzianów i porównano z wynikami klas z całej Polski.