Home » Poznaję swoje mocne strony

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Poznaję swoje mocne strony

Każdy z nas ma cały zestaw mocnych stron. Naukowcy są zgodni w tym, że rodzimy się z wewnętrznym potencjałem do bycia dobrymi w pewnych rzeczach. I nie chodzi tu wcale o takie umiejętności jak szybkie obliczanie zadań z matematyki, pisanie pięknych opowiadań czy sprawne kopanie piłki na boisku. Nasze mocne strony to coś dużo więcej niż nasze talenty – to nasze wewnętrzne moce, które stanowią o tym, kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być. Kiedy poznasz swój niepowtarzalny zestaw mocnych stron, odkryjesz, że są one twoim totemem – znakiem rozpoznawczym. My dziś również narysowaliśmy nasze totemy i trzeba przyznać, że wszystkie są wyjątkowe❤.

Dzisiaj w klasie 2d poznawaliśmy swoje SUPERMOCE. To właśnie nasze mocne strony są najlepszym motorem do rozwoju naszych umiejętności, talentów
i wartości, które chcemy realizować w życiu.

Dlatego w naszej klasie uznaliśmy, że warto znaleźć w tym temacie inspirację, do poszukania supermocy wśród swoich kolegów, a także
w sobie… Popatrzeć na siebie i zastanowić się w czym jestem dobry, co potrafię, w czym mogę pomóc innym?

Każdego dnia trzeba się starać jak nasi superbohaterowie z bajek – podawać sobie ręce, pomagać, uczyć się nawzajem od siebie i inspirować.
Seriale o bohaterach są piękne, inspirujące i warto niektórych cech superbohaterów szukać nie tylko u siebie, ale również u kolegów, ucząc
w ten sposób dziecko wrażliwości i empatii.

Dziś w klasie 2d zadbaliśmy o naszą pewność siebie i wiarę we własne możliwości…

Wiara we własne możliwości towarzyszy nam od urodzenia. Dzieci z natury wierzą w swoje możliwości, próbując usilnie ułożyć zamek z niepasujących do siebie klocków, albo pokazując laurkę mamie, pełne przekonania, że rysowanie jest ich mocną stroną. Naturalna wiara w siebie zostaje wystawiona na próbę wraz z rozwojem młodego człowieka. Kiedy doświadczamy pierwszych porażek w szkole, domu lub w kontaktach międzyludzkich, wychodzimy z bańki ,,jestem zdolny do wszystkiego”. Czy to źle? Nie – dzięki porażkom uczymy się przecież obiektywizmu i racjonalności. Problem zaczyna się wtedy, kiedy zamiast wyciągać z błędów odpowiednie wnioski, całkowicie tracimy wiarę w swoje możliwości. Uczniowie klasy 2d chcąc dbać o swoją pewność siebie, wykonali kolorowe plakaty z bardzo ważnym przekazem skierowanym do nich samych 🥰.

Certyfikaty

Skip to content