Home » Postcrossing – Pocztówkowa Trzynastka

Postcrossing – Pocztówkowa Trzynastka

„Postcrossing- Pocztówkowa Trzynastka” to zajęcia pozalekcyjne, które rozpoczęły się w październiku w naszej szkole. Uczniowie klas 5 spotykali się
z panią Karoliną Szatan w czwartki i bardzo intensywnie pracowali.

W październiku odbyło się sześć spotkań podczas których wykonaliśmy gazetkę dotyczącą postcrossingu, poznaliśmy zasadę działania portalu oraz stworzyliśmy profil naszej szkoły. Wysłaliśmy także pierwsze pocztówki! Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone oraz Chiny to kraje naszych adresatów. Pod koniec miesiąca otrzymaliśmy naszą pierwszą pocztówkę z zagranicy- była to kartka z Tajlandii.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach rozwijamy umiejętność pisania oraz czytania
w języku angielskim, ponieważ wszystkie wpisy oraz cała korespondencja prowadzona jest w tym języku.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z serwisem www.postcrossing.com  oraz naszym profilem (nazwa użytkownika: Pocztowkowa13).

W listopadzie i grudniu grupa Pocztówkowej Trzynastki pracowała bardzo intensywnie. Zostało zorganizowanych 6 spotkań podczas których: redagowaliśmy pocztówki, odpisywaliśmy na otrzymane wiadomości
i rejestrowaliśmy pocztówki w serwisie postcrossing. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat historii Mysłowic oraz ciekawych miejsc i obiektów w naszym mieście. Rozmawialiśmy również o pracy w Urzędzie Pocztowym i obchodach Międzynarodowego Dnia Poczty, Dnia Znaczka i Tygodnia Pisania Listów.
7 listopada wybraliśmy się na pocztę i wysłaliśmy kartki.
W grudniu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii pt.”Idą Święta, nie
o smsie lecz o kartce pamiętaj” i wysłaliśmy pocztówki ze świątecznymi życzeniami, które własnoręcznie przyozdobiliśmy.
W ciągu dwóch miesięcy wysłaliśmy 12 pocztówek, a otrzymaliśmy 15. W naszej kolekcji mamy pocztówki z Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Niemiec, Rosji, Czech, Finlandii, Tajlandii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii oraz Białorusi.

W styczniu grupa pocztówkowa spotkała się dwa razy. Czas spędzony w szkole poświęciliśmy na rejestrowanie otrzymanych pocztówek w serwisie oraz na wysłaniu wiadomości do nadawców naszych kartek.
Otrzymaliśmy aż 9 pocztówek! Były to kartki ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Austrii, Niemiec oraz Belgii.

Trochę statystyki na koniec I semestru:
– otrzymaliśmy 23 pocztówki (z 14 krajów)
– wysłaliśmy 22 pocztówki (do 11 krajów)
Link do naszego profilu: