Home » Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
stat4u

Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny

„W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”.

W marcu świetlica przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjno- społecznego: „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”.
Ma on na celu poszerzenie świadomości społecznej wśród dzieci na temat autyzmu, kształtowanie właściwych postaw prospołecznych, wychowanie do wartości takich, jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, aktywizację dzieci sprzyjającą zrozumieniu emocji i uczuć innych osób.
W ramach projektu udało nam się wykonać dwa spośród kilku czekających na realizację zadań. Przeczytaliśmy i omówiliśmy książkę Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel: „Kosmita” oraz wykonaliśmy motyle w kolorze niebieskim, stanowiące motyw przewodni podjętych przez nas działań.
W najbliższym czasie przed nami kolejne wyzwania…
Anna Nyga

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego: „W cudownym świecie z Wami- Niebieskimi Motylami”, który realizujemy w świetlicy, mającego na celu poszerzenie świadomości społecznej wśród dzieci na temat autyzmu, udało nam się zrealizować kolejne zadania.
Przygotowaliśmy wspólnie gazetkę przedstawiającą najważniejsze
informacje dotyczące trudności z jakimi zmagają się osoby dotknięte autyzmem.
Pracując w grupach dzieci wykonały motyle wybranymi przez siebie technikami w kolorze niebieskim, będące jednocześnie pracami biorącymi udział w ogólnopolskim konkursie.
Podsumowując nasze dotychczasowe działania projektowe, w geście solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem zrobiliśmy wspólnie „niebieskie” zdjęcie.
Anna Nyga

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno- społecznego: „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami” zorganizowano szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: „Autyzm- rozumiem, akceptuję, podziwiam” w kategorii klas 1-3.
Prace konkursowe doskonale obrazowały tematykę, a ich autorzy wykazali się kreatywnością i dobrą znajomością zagadnień związanych z autyzmem.
Wyniki konkursu:
1 miejsce Amelia Dmitruk kl. 3d
2 miejsce Zuzanna Kicz kl. 2a
3 miejsce Julia Pękala kl. 1c
Wyróżnienia:
Aleksandra Tołczyk kl. 2c
Aleksandra Mekail kl. 1d
Filip Hetmański kl. 2a
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy autorom zwycięskich prac!

Anna Nyga, Alicja Otlinger

Ogólnopolski projekt edukacyjno – społeczny: „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”, realizowany w świetlicy został zakończony!
Udało nam się wykonać wszystkie zadania projektowe, a zarazem osiągnąć założone cele, z których te najważniejsze, to poszerzenie świadomości i wiedzy na temat autyzmu, uwrażliwienie na emocje i uczucia innych, wychowanie do wartości takich, jak: empatia, wyrozumiałość, szacunek, kształtowanie właściwych postaw prospołecznych.
Najbardziej zaangażowani i aktywni uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki!
Dyplom za udział w projekcie otrzymała także nasza szkoła!
Anna Nyga

Certyfikaty


Skip to content