Home » O szkole » Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy szkoły

Wizja szkoły

Wszystkie dzieci są równe i muszą być traktowane z jednakowym szacunkiem i miłością.

W naszej szkole każdy uczeń będzie miał stworzone najlepsze warunki do rozwoju.

Będziemy rozpoznawali indywidualne potrzeby wszystkich wychowanków i starali się je zaspokoić.

⇒Wszystkie nasze dzieci osiągną sukces na miarę swoich możliwości.

⇒Uczeń naszej szkoły umie dbać o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne.

⇒Zachęcamy go do kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu i własnemu bezpieczeństwu, uświadamiamy mu korzyści płynące z zachowań prozdrowotnych.

⇒Nauczyciele będą przygotowywać uczniów do życia w Zjednoczonej Europie, kształtować poczucie tożsamości narodowej i regionalnej przy jednoczesnym otwarciu na odmienności innych krajów i narodów.

⇒Uczniowie naszej szkoły wzrosną na ludzi pozbawionych uprzedzeń w kontaktach międzyludzkich.

⇒Uczeń naszej szkoły jest dobrze przygotowany do życia w społeczeństwie informacyjnym.

⇒Bezpiecznie i bez szkody dla siebie i innych wykorzystuje technologie informacyjno – komunikacyjne, potrafi wyszukiwać, porządkować i wykorzystywać informacje z różnych źródeł.

⇒Wszyscy pracownicy szkoły dbają o kulturę i poprawność języka na co dzień, czuwają by uczeń prawidłowo posługiwał się językiem ojczystym, bogacił słownictwo oraz zachęcają do czytelnictwa i udziału w życiu kulturalnym.

Sylwetka wychowanka

ABSOLWENT NASZEJ SZKOŁY ŻYJE W ZGODZIE Z SAMYM SOBĄ, LUDŹMI I PRZYRODĄ.