Home » Moje emocje w świecie bajki

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Moje emocje w świecie bajki

27 września 2018r. w świetlicy dla klas I-III odbyły się pierwsze zajęcia
z bajkoterapii, pt.: ,,Mkukusu i pierwsza kropla wody”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważne jest rozpoznawanie potrzeb własnych
i potrzeb innych ludzi. Każdy z nas w swoim życiu może potrzebować czegoś innego, aby poczuć się lepiej, dlatego warto zapytać, jak możemy pomóc. Czasami wystarczy po prostu być obok lub porozmawiać, żeby dana osoba, wiedziała, że może na nas liczyć. Warto też mówić o swoich potrzebach, żeby inni mogli nam pomóc.

5 grudnia 2018r. w świetlicy szkolnej dla klas I-III odbyły się kolejne zajęcia
z bajkoterapii pt.: ,,Jak kolorowy Diego trafił na flagę Gwatemali”. Głównym celem tych zajęć było dostrzeżenie przez uczniów, że wytrwałość w dążeniu do celu i poszukiwanie kolejnych rozwiązań, pomimo niesprzyjających okoliczności, mogą przyczynić się do zmiany sytuacji na lepsze. Na koniec zajęć wspólnie wymyśliliśmy motto, które brzmi: Nie boję się mówić o tym, czego potrzebuję!, a następnie dzieci wykonały własne herby
😊.

29 stycznia 2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia
z bajkoterapii
pt.: ,,Jak Piotruś pierwszą kostkę domina odnalazł”.
Celem tych zajęć było:

– poszerzenie słownictwa czynnego o pojęcia: zawstydzenie, satysfakcja,

– nauczenie dzieci rozpoznawania i rozumienia istoty powyższych uczuć,

– rozwijanie poczucia sprawstwa poprzez działanie.

Uczniowie dzięki zajęciom dowiedzieli się, czym tak naprawdę jest efekt domina, bo czasem trzeba mieć dużo odwagi w sobie, żeby poruszyć pierwszą kostkę. Jeden ruch może wywołać falę dobra, a pomaganie może stać się sposobem na życie. Każdy z nas powinien w swoim życiu poszukać swojej „pierwszej kostki domina”. Często jest ona mała, ale kluczowa, bo mamy pewność, że poruszy kolejne, coraz większe… ❤️

Certyfikaty

Skip to content