Home » Kreatywne prace plastyczne

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Kreatywne prace plastyczne

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności.
To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne klasa 3c zaangażowała się w świętowanie tego dnia.
Po przeczytaniu książki „Kropka” i przeanalizowaniu treści dzieci podjęły się wyzwania i stworzyły własne, kreatywne prace „kropka w kropkę. „Zorganizowaliśmy również kiermasz, gdzie można było kupić muffinki
w kropki. 
Do akcji dołączył Mały Samorząd Szkolny proponując uczniom klas 1-3 ubranie tego dnia stroju w kropki.

W październiku w ramach projektu Kreatywne Prace Plastyczne uczniowie klasy 3c wcielili się w obserwatorów przyrody. Inspirując się kolorami jesieni stworzyli piękne prace techniką „stemplowania”. Wcześniej wykonali przemyślane kompozycje, dobrali odpowiedniej wielkości liście i barwy odwzorowując roślinność.

W ramach międzynarodowego projektu Kreatywne Prace Plastyczne
klasa 3c wykonała techniką mieszaną prace pt. ” Bazie”.
W pierwszej kolejności dzieci stworzyły papier artystyczny, a następnie za pomocą czarnej farby i patyczka narysowały bazie. Tworzenie papieru artystycznego to nie tylko zabawa w łączenie kolorów, ale przede wszystkim ćwiczenie motoryki małej.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Kreatywne Prace Plastyczne nasi uczniowie malowali nitką . Nowa technika zachwyciła dzieci.Ta magiczna zabawa plastyczna , bo nie wiedzieli jak nitka „tańczy” pod papierem, przyniosła nieprzewidywalne efekty końcowe . Stworzyliśmy okazję do ćwiczeń małej motoryki oraz doskonalenia precyzji ruchów dłoni i palców.
Oglądając efektywne wzory dzieci rozwijały wyobraźnię.

Certyfikaty

Skip to content