Home » Ja w cyberprzestrzeni

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Ja w cyberprzestrzeni

SIECIAKI WRÓCIŁY 😊

W ramach innowacji – JA W CYBERPRZESTRZENI 13 i 27 października odbyły się zajęcia które dzieci baaardzo lubią🥰. Poznaliśmy Sieciodrużynę, czyli dzieciaki, które świetnie znają się na internecie. Dzięki swoim super umiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Walczą oni ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu internautów. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo zakładać pocztę elektroniczną i hasło do niej. Wiemy już, że nie możemy podawać swoich danych osobowych, a odchodząc od komputera należy się wylogować ze swojego konta na poczcie czy portalu społecznościowym. Wtedy niepowołane osoby nie będą miały okazji poznać naszych danych.

Nauczyliśmy się również, że jeśli publikujemy w sieci swoje zdjęcia to musimy zadbać o to, aby widzieli je tylko Nasi znajomi. W przeciwnym razie może zobaczyć Nasze zdjęcia jakiś Sieciuch, który zechce wykorzystać je by Nas ośmieszyć lub skrzywdzić. Dlatego musimy pamiętać, aby nie publikować w sieci zdjęć lub filmów przedstawiających osoby, które nie wyraziły na to zgody.

Kochani zobaczcie, kto nas odwiedził w tym tygodniu na zajęciach.
To nasi dawni dobrzy znajomi, którzy towarzyszyli nam podczas zajęć
z cyklu „Mega Misja” – Pan Kajtuś i Pani Kajtusiowa😊.

Pamiętacie zapewne, że wyruszyli oni w daleką podróż na Malediwy🌞🏖.

Jednak sytuacja, w której znalazł się świat zmusiła ich do powrotu i od teraz będą nam towarzyszyć w czasie zajęć🥰.

Na zajęciach rozmawialiśmy o różnych źródłach informacji. Codziennie poszukujemy informacji. Ważne jest, żebyśmy wiedzieli, skąd uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Dowiedzieliśmy się, że istnieją różne źródła informacji takie jak – internet, tv, radio, książki, szkoła, itp.📕📰💻📺📻

Potrafimy dopasować do zadanego pytania źródło informacji, z którego możemy uzyskać odpowiedzi. Wiemy także, że przy korzystaniu
z niektórych źródeł należy poprosić o pomoc dorosłych.

Certyfikaty

Skip to content