Home » Idą święta. Wprowadzenie litery Ą, ą.

Idą święta. Wprowadzenie litery Ą, ą.

19 grudnia 2018r. w klasie 1b odbyła się lekcja otwarta  nt. „Idą święta. Wprowadzenie litery Ą, ą”, którą przygotowała i przeprowadziła Pani
mgr Magdalena Wajer.
Na zajęcia zostali zaproszeni nauczyciele szkół uczestniczących w Programie Rządowym „Aktywna Tablica„.

Celem zajęć było wyrabianie u dziecka postawy przekazywania prezentów
z potrzeby serca, życzliwości i przyjaźni oraz poznanie samogłoski Ą, ą.

Podczas lekcji uczniowie przypomnieli sobie wcześniej poznane samogłoski oraz ostatnio poznaną spółgłoskę. Następnie przeszli do omówienia zaplanowanych przez nauczyciela treści. do realizacji tej części wykorzystany został multipodręcznik „Lokomotywa”. Dzieci wykonywały zadania w zeszytach ćwiczeń, a chętni uczniowie na monitorze dotykowym (dzielenie wyrazów na sylaby, rysowanie brakującej części wąsów oraz szlaczków, pisanie po śladzie i samodzielnie litery „ą”). W przerwie śródlekcyjnej uczniowie wykonywali ćwiczenia gimnastyczne śpiewając kolędę wyświetlaną na monitorze dotykowym.

Do podsumowania lekcji nauczyciel wykorzystał ćwiczenia z wykorzystaniem monitora dotykowego – odszukaj 10 różnic pomiędzy obrazkami, przejdź labirynt.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali nauczyciela, aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie podchodzili do monitora, by wykonać wskazane przez nauczyciela ćwiczenia.

FOTORELACJE

« z 2 »