Home » Dzień chłopaka w 4c

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Dzień chłopaka w 4c

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Dzień Chłopaka nie ma długiej tradycji, a jego historia i geneza nie są do końca jasne. Najprawdopodobniej obchody zapoczątkowano na wyspach Trinidad
i Tobago. Tam też 19 listopada 1999 roku po raz pierwszy obchodzono święto mężczyzn. Celebrowanie okazji podchwyciła Organizacja Narodów Zjednoczonych i zaproponowała obchody International Men’s Day (Międzynarodowego Dnia Mężczyzn). Do programu włączyły się między innymi Indie, Australia, Chiny, Holandia i Wielka Brytania. Większość państw obchodzi jednak Dzień Mężczyzny w dniach przez siebie wybranych. Na Malcie jest to
7 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, a w Kanadzie
25 listopada. W Polsce okazji mamy więcej. W ramach uprawnienia płci
i odpowiedzi na świętowanie Dnia Kobiet 8 marca, Dzień Mężczyzny nieoficjalnie wprowadzono 10 marca, więcej osób pamięta jednak o alternatywnej dacie – 30 września, czyli tak zwanym Dniu Chłopaka. Rozbieżność w datach świętowania wynika najprawdopodobniej z braku oficjalnego stanowiska wobec dnia obchodów i niewpisaniu go w międzynarodowy kalendarz.

W Naszej klasie zaplanowaliśmy na ten dzień warsztaty, które przeprowadziła Pani z Doświadczalni.
Warsztaty obejmowały 3 obszary zabawy:

  • Detektyw – uczniowie poznawali tajniki pracy detektywa, sami też stawali się detektywami badając różne ślady. Zabawę rozpoczęli od zaszyfrowania wiadomości do kolegi. Następnie poznali atrament sympatyczny, badali materiały wykorzystując do tego lupę, tworzyli pierwsze własne preparaty, zbierali dowody omawiając sposób ich pakowania, by nie zacierać śladów.
« z 21 »
  • Drugim obszarem były eksperymenty związane z Mocą Jedi. Uczniowie zastanawiali się nad tym, w jaki sposób przesuwać przedmioty nie dotykając ich. Wymyślali sposób na to, jak przesunąć metalową puszkę za pomocą balonu.

Czy można wypchnąć piłeczkę pingpongową z naczynia bez jej dotykania?
zobaczcie filmik

« z 23 »

W przerwie uczniowie częstowali się przygotowanymi przez rodziców babeczkami, pierniczkami oraz ulubionym sokiem. Wychowawca przygotował dla swoich podopiecznych mleczne kanapki.

  • Na zakończenie warsztatów mogli zobaczyć, czy da się zamknąć kogoś w bańce mydlanej oraz sami tego doświadczali.
« z 30 »

Certyfikaty

Skip to content