Home » Dni adaptacyjne w 4c

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Dni adaptacyjne w 4c

2 września 2021 r. realizowany był pierwszy dzień adaptacyjny
po ubiegłorocznym okresie izolacji w związku z COVID-19. Hasłem przewodnim tego dnia było „Ja i mój dom, moi bliscy, moi przyjaciele”.  Zajęcia zostały podzielone na 4 jednostki zajęć warsztatowych.

Podczas pierwszej godziny uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami z wakacji spędzonych z rodziną, podczas wyjazdów kolonijnych, czy na obozach. Swoje wypowiedzi urozmaicali prezentacją zdjęć w wersji elektronicznej, zdjęciami wydrukowanymi oraz wywołanymi u fotografa. Przynieśli też różne pamiątki, które przywieźli z wakacji.

« z 47 »

Druga godzina upłynęła pod hasłem „Ja i moi bliscy”. Każdy uczeń wypełniał kartę prezentując siebie i swoje emocje. Następnie wychowawca zaprezentował film wprowadzający do dyskusji na temat grup społecznych. W dalszej części uczniowie zostali zaproszeni do zabawy do wspólne zabawy z podziałem na grupy. Ich zadaniem było utworzenie mostu z kartek w taki sposób, by cała grupa przeszła na bezpiecznie na drugi brzeg. Każdy członek zespołu otrzymał jedną kartkę (nie można było przekazać wszystkich kartek osobie, która stałą na początku).

Po zakończeniu zabawy uczniowie zauważyli, że:

  • niektórych zadań nie jesteśmy w stanie wykonać sami,
  • przynależność do grupy daje większe możliwości działania niż działanie w pojedynkę,
  • każdy wnosi swój wkład w pracę i funkcjonowanie grupy.
« z 5 »

Podczas trzeciej godziny zajęć adaptacyjnych uczniowie szukali odpowiedzi na pytania:

  • Czy rodzina to też grupa społeczna?
  • Co łączy rodzinę?
  • Co jej członkowie mają ze sobą wspólnego?
  • Kto tworzy rodzinę?
  • Czy lepiej żyć samotnie, czy w rodzinie? Dlaczego?

Rozwiązywali rebus pod hasłem ‘Moja rodzina”. Dyskutowali o tym, kto
w rodzinie jest najważniejszy.

Na zakończenie warsztatów poruszyli temat „Moi przyjaciele w szkole
i poza nią
”. Grali w gry planszowe, które sami przynieśli – pokazali swoim kolegom i koleżankom, jakie gry lubią najbardziej.

« z 3 »

3 września odbył się drugi dzień adaptacyjny w klasie 4c pod hasłem
„Ja i moja mała ojczyzna”. Zajęcia rozpoczęliśmy od utworzenia autoportretu – było to nawiązanie do dnia poprzedniego. Następnie podjęliśmy działania w celu opracowania zasad funkcjonowania w klasy na terenie szkoły. Zasady zostały spisane na arkuszu i zatwierdzone przez wszystkich uczniów klasy.

W dalszej części zajęć wspólnie przygotowaliśmy plakat promujący Naszą klasę – uczniowie przynieśli swoje zdjęcia w celu uatrakcyjnienia plakatu. Plakat został powieszony na zewnętrznej stronie drzwi Sali lekcyjnej,
w której uczą się uczniowie.

Kolejnym działaniem zaplanowanym na ten dzień był spacer po najbliższej okolicy. Dla uczniów było to nie lada wyzwanie, ponieważ zostali podzieleni na grupy i w swoich zespołach musieli dotrzeć do 4 punktów korzystając z otrzymanego od wychowawcy planu. Na podstawie tego planu musieli określić (jako zespół), w którym miejscu się znajdują i który punkt w pierwszej kolejności odwiedzą.

« z 12 »

Certyfikaty

Skip to content