Home » Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia

W ramach innowacji pedagogicznej: „Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia” zrealizowano wszystkie treści przewidziane w pierwszym okresie realizacji (II semestr roku szkolnego 2017/2018). Były to: spotkanie
z higienistką szkolną, wycieczka do Komendy Policji oraz Straży Miejskiej w Mysłowicach, współpraca z kierowniczką MBP Filia nr 5
w Mysłowicach w ramach realizacji jej autorskiego programu: „Bezpieczni, bo oczytani”, udział w konkursach regionalnych, uczestnictwo w szkoleniu z przedstawicielem Wasserwachtu z Niemiec (odpowiednikiem WOPR), wymalowanie gier korytarzowych na szkolnym korytarzu.
Uczniowie zobaczyli i zaznajomili się z aktualnym wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy, wiedzą jak opatrzyć ranę w razie skaleczenia, przestrzegają zasad higieny osobistej oraz zasad zdrowego odżywiania. Poznali pracę funkcjonariuszy Policji różnych wydziałów
i uczestniczyli w projekcji filmu „ Bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i pasażerów w ruchu ulicznym”.  Podczas pobytu w Straży Miejskiej samodzielnie przygotowywali znaki drogowe i symulowali poruszanie się po drogach z zastosowaniem poznanych zasad bezpieczeństwa.
W cyklicznych spotkaniach w MBP w Mysłowicach słuchali literatury dotyczącej  bezpieczeństwa dzieci, czytanej przez kierowniczkę biblioteki oraz policjantów z ruchu drogowego. Uczennica Zofia Chojnowska zajęła I miejsce w V Regionalnym Konkursie Plastycznym:„ Moja bezpieczna droga do szkoły”, a cała klasa I b prezentując przedstawienie „ Na drodze z Kubusiem Puchatkiem” zdobyła I miejsce w XX Mysłowickim Przeglądzie Kultury Młodzieży Szkolnej w kategorii teatralnej. Podczas szkolenia z przedstawicielem Wasserwachtu
z Niemiec uczniowie nauczyli się układać chorego w pozycji bocznej ustalonej i poznali zasady bezpiecznej kąpieli podczas zbliżających się wakacji. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów podczas przerw międzylekcyjnych, we współpracy z rodzicami, wymalowano zestaw 3 gier korytarzowych (twister, gra w klasy, droga).
Rok 2018/2019

Klasę drugą rozpoczęliśmy od przypomnienia w teorii i w praktyce zasad bezpiecznego zachowania pieszych w ruchu ulicznym. Przechodziliśmy przez pobliskie skrzyżowanie stosując 5 zasad przechodzenia, zwracając uwagę na sygnalizację świetlną oraz zasady ograniczonego zaufania wobec kierowców .
W ramach innowacji pedagogicznej przygotowano dekorację korytarza szkolnego- POCIĄG ZASAD BEZPIECZEŃSTWA, na temat właściwego zachowania się w szkole, klasie, świetlicy szkolnej, na korytarzu, stołówce oraz szatni. Najważniejsze informacje pozwolą uczniom utrwalać zasady bezpieczeństwa na terenie całej szkoły.

W ramach innowacji pedagogicznej rozmawialiśmy na temat zagrożeń czyhających na dzieci w domach. Analizowaliśmy sytuacje niebezpieczne w oparciu o własne doświadczenia , filmy edukacyjne oraz książeczkę:” Bezpieczne dziecko.

Certyfikaty

Skip to content