Home » Realizacja zajęć z wykorzystaniem monitora interaktywnego w ramach Programu Rządowego „Aktywna Tablica”

grudzień 2022

W październiku do klasy dostarczono i zamontowano w sali, w której uczą się uczniowie klasy 1d monitor interaktywny. Po krótkim przeszkoleniu z obsługi monitora, nauczyciel podjął działania, by w pełni go wykorzystać na swoich zajęciach.

Pierwsze relacje z tych działań.

Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie „Kiedy zwierzęta są szczęśliwe?” Dzieci pracowały
z multipodręcznikiem. Przy wprowadzeniu litery „K” uczniowie mieli możliwość pisania tej litery w liniaturze po śladzie oraz samodzielnie
w połączeniu z samogłoskami. Dzieci korzystały z ołówka i gumki (w razie nieestetycznego wykonania pracy ma monitorze – niemieszczenie się
w liniaturze). Wybierały sobie też kolor pisaka, w jakich chciały pisać.
W celu utrwalenia poznanej litery rozwiązywały krzyżówkę (przeciągając literki tworzyły wyrazy zgodne z przedstawionym obrazkiem. Uzupełniały też ilustracje dopasowując obrazki). Podczas edukacji matematycznej uczniowie przeliczali elementy zbioru w zakresie 10 oraz dopasowywali odpowiednią ilość do podanej liczby.