Home » Bez kategorii » Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego online

listopad 2020

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego online

Zapraszamy serdecznie na Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego online upamiętniającego 100- lecie Powstań Śląskich „Niech zabrzmi w nas – powstania czas”

W dniach 16-20 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr 13 w Mysłowicach odbywał się online Wojewódzki Konkurs Wokalny upamiętniający 100- lecie Powstań Śląskich „Niech zabrzmi w nas – powstania czas”, nad którym honorowy patronat objęli:

Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz

Dyrektor Filharmonii Śląskiej Adam Wesołowski

Po wysłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań Jury w składzie:

1.Joanna Bliwert-Hoderny – założycielka i Prezes Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno Artystycznych„ Amadeusz”, które prowadzi edukację muzyczną w 14 punktach 6 miast województwa śląskiego. Od 24 lat prowadzi chór w Mysłowicach, Jubilate Deo i realizuje projekty edukacyjne m.in. Gwiazdkowe Muzykowanie czy Wojewódzki Festiwal Muzyczny „Młody Amadeusz”.

2.Monika Żekońska- muzyk, akompaniator, nauczyciel w klasie fortepianu w Ognisku Muzycznym, artystka chóru Filharmonii Śląskiej

3. Grzegorz Płonka : muzyk, wokalista, dziennikarz, społecznik, aranżer, pisarz, publicysta, popularyzator śląskiej kultury.

4.Jacek Kuderski – polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Basista i wokalista zespołu Myslovitz.

Ustaliło co następuje:

I kategoria soliści i solistki (klasa 4-6)1 miejsce- Maja Popielas SP nr 10 MysłowiceUtwór „Już zachodzi czerwone słoneczko”

II kategoria soliści , solistki (klasa 7-8)1 miejsce -Patrycja Chrząszcz SP nr 7 Czeladź Utwór „Kajze mi się podzioł”

III kategoria soliści , solistki (uczniowie szkół ponadpodstawowych)1 miejsce – Liliana Niemczyk II Liceum Ogólnokształcące Mysłowicach

Utwór „Odpowiedzcie wiatry”

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu online za trud, zaangażowanie w naszym konkursie, tym bardziej w obecnych czasach, w których nie dane było nam się spotkać na jednej scenie.

Dziękujemy nauczycielom, instruktorom śpiewu oraz rodzicom za wsparcie i rozwijanie muzycznych pasji młodzieży .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz upominki. Laureatów zaprosimy w styczniu do Urzędu Miasta Mysłowice na oficjalne rozdanie nagród.

Laureatki konkursu ich nagrania będzie można usłyszeć również w Radio Katowice w audycji prowadzonej przez jednego z członków jury Pana Grzegorza Płonkę.

O terminie rozdania nagród oraz audycji poinformujemy w osobnym piśmie.

Z muzycznym pozdrowieniem!

Organizatorzy

mgr Sabina Polak- Wollek – nauczyciel muzyki Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach

mgr Monika Adamek- Tuszyńska Dyrektor MDK w Mysłowicach