Home » Bez kategorii » Projekt edukacyjno-społeczny „TO(działa)MY!”

wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
stat4u

Projekt edukacyjno-społeczny „TO(działa)MY!”

25 września  2020 r.  nasza szkoła przyłączyła się do innowacyjnego  projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!”.                  

Celem projektu jest kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży poprzez realizację przedsięwzięć, które służą środowisku szkolnemu i lokalnemu. Organizatorami inicjatywy są UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.

Koordynatorkami szkolnego projektu są nauczycielki j. angielskiego   

i przedmiotów nauczanych dwujęzycznie (historii, geografii i wiedzy            

 o społeczeństwie) p. Izabela Wesołek i p. Agnieszka Konieczniak.

W ramach projektu  ”To(działa)MY!”  będziemy realizować innowację pedagogiczną „English in action” („Angielski w działaniu”) oraz  program współpracy między szkołami  „Klasy dwujęzyczne SP13 w Mysłowicach pod  patronatem I LO im. T. Kościuszki Mysłowicach”
Dzięki projektowi „To(działa)MY!” uczniowie klas dwujęzycznych będą mogli realizować różnorodne działania językowe, przedmiotowe i społeczne   we współpracy  z I LO .  Działania uczniowskie SP 13 i I LO będą opierać się na tutoringu rówieśniczym – wzajemnym wsparciu w nauce języków obcych, dzieleniu się swoją wiedzą, zainteresowaniami i doświadczeniem z młodszymi              i starszymi  kolegami i koleżankami  ze szkolnej i  lokalnej społeczności.

Projekt „To(działa)MY!”  rozpoczynamy w ramach obchodów  Europejskiego Dnia Języków Obcych – jest on podzielony  na kilka etapów i będzie trwał cały rok szkolny 2020 / 2021. 

Certyfikaty


Skip to content