Home » Bez kategorii » Międzynarodowy Dzień Rodziny

maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Międzynarodowy Dzień Rodziny

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny 👨‍👩‍👧‍👦
Wszyscy ludzie na całym świecie potrzebują uniwersalnych jakości w relacji
z najbliższymi.

Potrzebujemy miłości, bezwarunkowej akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku
i zaufania, a także słów i czynów, skierowanych do nas, które te wartości wyrażają.

W życiu rodzinnym nie chodzi o liczbę spędzonych godzin, lecz o to, co w tym czasie robimy i kim w tym czasie jesteśmy.

Życie w ciągłym pośpiechu i chęć pogodzenia wszystkich obowiązków nie sprzyja budowaniu rodzinnych więzi i zacieśnianiu relacji. Pochłonięci wirtualnych światem i tematami globalnymi, gubimy tych, którzy są najbliżej nas: naszych dziadków, rodziców, rodzeństwo, wujostwo, kuzynostwo. Przestajemy znać nasze pochodzenie, cenić wielopokoleniowość domów i różnorodność naszych rodzin.

Częścią obchodów Dnia Rodziny jest akcja ,,Dwie Godziny dla Rodziny”, która jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zachęcamy do tego, aby 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi. Zatrzymajmy się na tę chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom. Zadajmy sobie pytanie: Kiedy ostatnio dowiedziałem/am się czegoś nowego o moich najbliższych? Kiedy ostatnio zrobiliśmy coś razem?

W wymiarze globalnym kampania Dwie Godziny dla Rodziny przeciwdziała kryzysowi więzi, ma działanie profilaktyczne jeśli chodzi o nasze zdrowie mentalne i emocjonalne. Realizowana przez pracodawców na całym świecie jest symbolem integracji życia zawodowego i prywatnego w myśl hasła: „Mamy jedno życie w wielu rolach”. Badania przeprowadzane na wszystkich kontynentach świata pokazują, że silne i głębokie relacje z rodziną i przyjaciółmi są warunkiem naszego szczęścia, rozwoju i dobrostanu❤️❤️❤️.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego
Klaudia Morkisz-Baron
Monika Grzechowska
Aleksandra Wszołek

Certyfikaty


Skip to content