Home » Bez kategorii » 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
stat4u

19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

Obchodzony 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci to moment refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem. Zjawisko to jest wciąż problemem powszechnym i bardzo poważnym. Walka z przemocą wobec dzieci powinna być odpowiedzialnością całego społeczeństwa. Równie ważna jest tu świadomość rodziców czy profesjonalistów na temat przeciwdziałania krzywdzeniu, jak i umiejętność reagowania świadków przemocy. Dlatego też nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,19 dni’’. Organizatorkami całej kampanii w szkole były Pani Klaudia Morkisz-Baron, Pani Monika Grzechowska i Pani Aleksandra Wszołek.
Od początku listopada w ramach kampanii w naszej szkole:
– zrealizowane zostały zajęcia profilaktyczne dotyczące agresji,
– powstała gazetka, która miała na celu edukację rodziców i nauczycieli,
– zorganizowany został konkurs plastyczny ,,Świat bez przemocy’’.
A dziś – 19 listopada, w dniu finału w całej szkole odbył się DZIEŃ POMARAŃCZOWY, bo to właśnie ten kolor symbolizuje ostrzeżenie. Z tej okazji uczennice wchodzące w skład Małego Samorządu – Kalina Kopka i Lena Grabka rozdawały w szkole pomarańczowe sznurówki.

Uczniowie klas I-III w swoich pracach konkursowych w piękny sposób zobrazowali hasło ŚWIAT BEZ PRZEMOCY. Takiego świata życzymy każdemu
z nas, tym małym i tym dużym❤️.

« z 2 »

Certyfikaty

Skip to content