Home » Bez kategorii » II edycja Miejskiego Turnieju Ekologicznego

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
stat4u

II edycja Miejskiego Turnieju Ekologicznego

W dniu 4 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi była gospodarzem II edycji Miejskiego Turnieju Ekologicznego dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas I – III mysłowickich szkół podstawowych. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Pana Dariusza Wojtowicza. Uczniowie rywalizowali między sobą w różnorodnych konkurencjach, w których przede wszystkim musieli się wykazać wiedzą społeczno – przyrodniczą dotyczącą wybranych ekosystemów i znajomością występujących w nich gatunków roślin i zwierząt. Dzieci układały także rymowanki i obrazki z części, budowały z kartonów domki dla Ekoludka oraz wzięły udział w konkurencjach sportowych z przyborami, do których organizatorki wykorzystały materiały wtórne. Każdy uczestnik turnieju miał możliwość przesadzenia wiosennego kwiatka do większej doniczki, co sprawiło dzieciom ogromną radość. W organizację turnieju włączyło się wielu mysłowickich przedsiębiorców i dużych firm, działających w mieście, którzy zadbali nie tylko o poczęstunek, napoje i nagrody dla wszystkich uczestników, ale także zabawę na dmuchańcach i bilety do sali zabaw, kina czy restauracji. Sponsorami turnieju byli: Piekarnia u Alexa, Piekarnia Rudolf Wagstyl, Ogrodnictwo Herok Michał i Anna, Viessmann, Jantom Art, ING Bank Śląski, Sala Zabaw Dla Dzieci Maxymek, Sala zabaw Kosmos, Coca Cola Hellenic Group, Kserotechnika Mysłowice, Jan Kulig FOR 5, Muzeum Miasta Mysłowice, OH – Kino, Barbara Szojda Firma Handlowa Fis, Zespół Tańca Majery, Katarzyna i Rafał Seweryn RCU Ubezpieczenia. Najbardziej obdarowani zostali laureaci trzech pierwszych miejsc: Szkoła Podstawowa nr 9 (I miejsce), Zespół Szkół Specjalnych (II miejsce) i Szkoła Podstawowa nr 1 (III miejsce). Radość i zadowolenie tegorocznych uczestników turnieju oraz ogromne wsparcie sponsorów powodują, że nauczycielki SP 13: Karina Wziątek, Justyna Walusz i Ewę Stano już szukają pomysłów na kolejną edycję turnieju.

« z 2 »

Certyfikaty

Skip to content