Home » Bez kategorii » Pasjonująca podróż po wodnym świecie.

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Pasjonująca podróż po wodnym świecie.

We wtorek 19.03.2019r. w ramach obchodów Światowego Dnia Wody wspólnie z Panią Renatą Król i Panią Katarzyną Matusik odwiedziliśmy Wodną Akademię Parku Wodnego w Tychach. Jest to nowoczesna strefa edukacyjna, wyposażona
w multimedialne stanowiska, pozwalająca zgłębić wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, o czym przekonaliśmy się w ciągu dwóch godzin.
Na miejscu wzięliśmy udział w fascynujących eksperymentach z wykorzystaniem wody. Przeprowadził je dla nas Szalony Naukowiec w Batyskafie, w którym ponadto mogliśmy obserwować morskie głębiny. Mieliśmy też okazję posłuchać tajemniczych dźwięków mórz i oceanów, przekonać się jak powstają wiry wodne oraz samodzielnie uruchomić turbinę wodną.
Po obejrzeniu wielu ciekawych multimedialnych prezentacji, licznych zadaniach i grach edukacyjnych przyszedł czas na chwilę odpoczynku w Strefie Wodnego Relaksu. Tam na wygodnych pufach mogliśmy zobaczyć film prezentujący życie rafy koralowej.
Warsztaty w Wodnej Akademii były dla nas ciekawym doświadczeniem i fascynującą przygodą. Dzięki podróży po wodnym świecie poznaliśmy właściwości i rolę wody oraz uświadomiliśmy sobie, jak ważnym dla człowieka jest zasobem. Teraz nie mamy już wątpliwości, że „wszystko zależy od wody”.
Mamy nadzieję, że Park Wodny w Tychach oraz Wodną Akademię odwiedzimy jeszcze wiele razy, do czego zachęcamy każdego z Was.

Uczniowie klas VII

Certyfikaty


Skip to content