Home » Bez kategorii » Światowy Dzień Wody – 22 marca

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stat4u

Światowy Dzień Wody – 22 marca

W przedostatnim tygodniu marca za Talesem z Miletu zaliczanym do siedmiu mędrców starożytnej Grecji z uporem powtarzaliśmy słowa: Początkiem wszechrzeczy jest woda.   W tych dniach uczniowie naszej szkoły podczas wielu konkursów przygotowanych z okazji Światowego Dnia Wody po raz kolejny  uświadomili sobie jak ważnym zasobem dla wszystkich jest  to niepozorna ciecz. W ciągu kilku dni rywalizowali i bawili się wspólnie w klasach i na korytarzach szkolnych. Starsi wzięli udział w Wodnej Edukacji – konkursie interdyscyplinarnym z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz konkursie z chemii dotyczącym zagadnień związanych z wodą. Sprawdzali również swoją wiedzę podczas Hydroquizu przy użyciu interaktywnych  metod.

Uczniowie klas młodszych bardzo zaangażowali się w konkurs „Młody Hydrolog” – podczas którego musieli ułożyć hasło z literek znalezionych wcześniej w różnych miejscach szkoły. Ponadto na zajęciach dodatkowych dzieci pracując metodą eksperymentu przekonały się, że różne ciecze mają różną gęstość. W ramach obchodów Święta Wody odbyła się również wycieczka do Wodnej Akademii w Tychach oraz konkurs plastyczny – pt.: „ Morski podwodny świat”. W ostatnim dniu rozwiązując zadania ukryte w niebieskich balonikach mogli ugasić pragnienie popijając życiodajną ciecz.

Mamy nadzieję, że wspólna zabawa przypomniała wszystkim o tym jakim cennym darem jest WODA.

 

Certyfikaty


Skip to content