Home » Bez kategorii » 19 dni – finał akcji!!!

listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
stat4u

19 dni – finał akcji!!!

Obchodzony 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci to moment refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem. Zjawisko to jest wciąż problemem powszechnym i bardzo poważnym. Walka z przemocą wobec dzieci powinna być odpowiedzialnością całego społeczeństwa. Równie ważna jest tu świadomość rodziców czy profesjonalistów na temat przeciwdziałania krzywdzeniu, jak i umiejętność reagowania świadków przemocy. Dlatego też nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,19 dni’’. Organizatorkami całej kampanii w szkole były Pani Klaudia Morkisz i Pani Monika Grzechowska. Od początku listopada w ramach kampanii w naszej szkole:
– zrealizowane zostały zajęcia profilaktyczne dotyczące agresji,
– powstała gazetka, która miała na celu edukację rodziców i nauczycieli,
– zorganizowany został konkurs plastyczny ,,Świat bez przemocy’’,
– przeprowadzono szkolenia on-line dla rodziców i nauczycieli.
A dziś – 19 listopada, w dniu finału w całej szkole odbył się DZIEŃ POMARAŃCZOWY, bo to właśnie ten kolor symbolizuje ostrzeżenie. Uczniowie klas I-III razem z nauczycielami wykonali plakaty, które w piękny sposób obrazują hasło ŚWIAT BEZ PRZEMOCY. Takiego świata życzymy każdemu z nas, tym małym i tym dużym.

Certyfikaty


Skip to content