Home » Bez kategorii » Szkolny dzień głośnego czytania.

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
stat4u

Szkolny dzień głośnego czytania.

W naszej szkole w dniach 10 i 11 października miała miejsce akcja głośnego czytania uczniom klas I -III fragmentów literatury dziecięcej.  W tym roku uczniowie wysłuchali m.in.: wierszy J. Brzechwy , J. Tuwima, baśni H. Ch. Andersena oraz fragmentów książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu Słodziaków”. Wybrane utwory czytali Prezydent Miasta  Mysłowice Edward Lasok, Zastępca Prezydenta Bartłomiej Gruchlik oraz trener Aleksander Matusiński. W świecie komputerów, sms-ów, gdy coraz rzadziej sięgamy po książkę, tego typu akcje zachęcają najmłodszych do czytania, niezwykle istotnego dla ich rozwoju. Wszyscy wiemy,że czytanie pobudza wyobraźnię, doskonali umiejętności komunikacji interpersonalnych, wzbogaca słownictwo i wiedzę ogólną, ćwiczy pamięć, myślenie i koncentrację uwagi. Miejmy nadzieję, że kontakt  z literaturą piękną, czytaną przez naszych Gości zachęci dzieci, a może i rodziców do wspólnego spędzania czasu przy dobrej książce.

Organizatorzy,Olga Leki, Karina Wziątek, Aleksandra Król

Certyfikaty

Skip to content