Home » Bez kategorii » Święto Drzewa

październik 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
stat4u

Święto Drzewa

„Święto Drzewa”  to w naszej szkole wieloletnia tradycja. Obchodzimy je w październiku, nieprzerwanie od wielu lat. Podejmowane  przez nas działania mają na celu zwrócenie uwagi wszystkich na fakt, że otaczające nas drzewa pełnią ważną rolę w naszym życiu. Również w tym roku uczniowie aktywnie włączyli się w obchody tego ekologicznego święta. Wykonali wiele ciekawych prac plastycznych, uczestniczyli w konkursach. Hol szkoły ozdobiła wystawa zdjęć najpiękniejszych drzew rosnących w naszym mieście. Były też makiety przedstawiające warstwową budowę lasu, Ekoludki wykonane z ekologicznych materiałów. Każda klasa napisała życzenia dla drzew. Wiele emocji wśród dzieci i młodzieży wywołał gość honorowy – sokolnik, który odwiedził naszą szkołę wraz ze swoimi podopiecznymi: sokołem i sową. Wszyscy chętni mogli z bliska zobaczyć a nawet dotknąć drapieżnika. Sokolnik opowiadał o pracy ptaków w sadach czereśniowych, na lotniskach cywilnych i wojskowych. Dowiedzieliśmy się, że z usług sokolniczych korzystają również wysypiska śmieci. To bezpośrednie, bardzo bliskie obcowanie z tymi wspaniałymi i zarazem groźnymi drapieżnikami pozostawi z pewnością niezapomniane wrażenia.

 

Certyfikaty

Skip to content