Home » Bez kategorii » Jak nie czytam, jak czytam – akcja ogólnopolska

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
stat4u

Jak nie czytam, jak czytam – akcja ogólnopolska

Dnia 8 czerwca punktualnie o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi, idąc za przykładem z zeszłego roku, powtórnie mysłowiccy uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pobijania rekordu masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, którą swoim patronatem obejmuje redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie nieczytającym uczniom, że książki nadal są popularne wśród ich rówieśników. W tym dniu na boisku brzęczkowickiej szkoły zebrało się 351 uczniów, którzy o wyznaczonej przez organizatora akcji godzinie rozpoczęli czytanie przyniesionych ze sobą książek. Dzieci z młodszych klas dodatkowo przebrały się za swoich ulubionych bohaterów literackich. Wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza, będącego sprawozdaniem z przebiegu akcji, to warunek przyłączenia mysłowickiej imprezy do pobijania ogólnopolskiego rekordu masowego czytania. Akcję „Jak nie czytam jak czytam” z ramienia Szkoły Podstawowej nr 13 koordynowali nauczyciele, opiekunowie klas i samorząd szkolny. W przedsięwzięcie włączyła się ponownie Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach, która zadbała o oprawę fotograficzną i plastyczną czytelniczego spotkania w postaci stosownych transparentów, firmujących akcję. Na zakończenie pracownicy biblioteki miejskiej nagrodzili najmłodszych uczestników imprezy czytelniczej pamiątkowymi zakładkami do książek.

Certyfikaty


Skip to content