Home » Bez kategorii » Odwiedziliśmy Normandię-Bretanię i Paryż!!!!

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
stat4u

Odwiedziliśmy Normandię-Bretanię i Paryż!!!!

W dniach 14-20.05.2018 roku  uczniowie klas gimnazjalnych (2a, 2e, 3a i 3c) wraz z kolegami z SP 4 w Mysłowicach spędzili niezapomniane chwile w północnej części Francji i Paryżu. Wycieczka została zorganizowana przez biuro Lutecja z Opola i odbyła się pod opieką nauczycielek: pani Izabeli Wesołek i pani Agnieszki Konieczniak.

Swoją wyprawę uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia przepięknych zakątków Wybrzeża Opalowego – przylądka Cap Gris-Nez, spaceru nad kanałem La Manche, zwiedzenia starej cytadeli i starych bastionów miasta Montreuil-Sur-Mer. Podziwiali przepiękne gotyckie katedry w Amiens, Beauvais i Chartres.

Jednym z punktów programu była wizyta w muzeum malarstwa oraz na cmentarzu, gdzie spoczywa Vincent van Gogh i jego brat w miejscowości Auvers-Sur-Oise. Niesamowitych wrażeń dostarczył uczniom spacer Wybrzeżem Alabastrowym wzdłuż klifów atlantyckich w Etretat. Wyjazd był również okazją do pogłębienia wiedzy historycznej w trakcie projekcji filmu w kinie 360o pt. „100 dni w Normandii” dotyczącego lądowania wojsk alianckich na plażach Normandii w 1944r. Spacer wąskimi uliczkami na Mont Saint-Michel, zwiedzanie gotyckiego opactwa było kolejną atrakcją turystyczną odwiedzoną przez naszych uczniów. Wiele przyjemności dostarczyła uczniom wizyta w porcie ST. Malo, miasteczku Dinard, spacer piaszczystą plażą „La plage du Sillon”, zwiedzanie średniowiecznego miasta bretońskiego i zamku w Fougeres.

Z przepięknych zakątków Normandii i Bretanii uczniowie przenieśli się w ostatnim dniu wycieczki do stolicy Francji – Paryża gdzie na wyspie La Cité podziwiali katedrę Notre-Dame, Hotel de Ville, panoramę Paryża z wieży Eiffla, odwiedzili muzeum Luwr, Centre Georges Pompidou oraz spędzili miłe chwile na wzgórzu Montmartre, przy Bazylice Sacré-Coeur. Dodatkowo cieszyli się słońcem podczas rejsu statkiem po Sekwanie.

Wycieczka do Francji była okazją do ćwiczenia umiejętności językowych w sytuacjach życia codziennego, poznania historii i kultury Francji, spróbowania przysmaków kuchni francuskiej. Pamiątki z wyjazdu, wykonane zdjęcia i przeżyte chwile na pewno pozostaną na zawsze w pamięci uczniów.

Certyfikaty

Skip to content