Home » Bez kategorii » W WARSZAWIE

maj 2018
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
stat4u

W WARSZAWIE

Po prawie 8 miesiącach nadszedł długo wyczekiwany dzień – wyjazd do Warszawy klas 2a, 3c i 3d gimnazjum. Zbiórka o 4.50 (środek nocy!), długa podróż (z opowieściami Pana Pilota) i wreszcie STOLICA – ogromne miasto, które przebiegliśmy w trzy dni! Ale warto było! Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mieliśmy okazję przejść przez kanał, na wzór tego, którym przemieszczali się warszawiacy podczas powstania w 1944 roku. Następnie przejechaliśmy do galerii Arkada, gdzie zjedliśmy obiad w ulubionej postaci, czyli fast food. Tego samego dnia spacerowaliśmy Powązkach, na których odwiedziliśmy groby m.in. Zośki i Rudego z „Kamieni na szaniec”. W końcu nadszedł najbardziej pożądany punkt pierwszego dnia wycieczki – Pałac Kultury
i Nauki. Wjechaliśmy windami na 30 piętro, z którego zrobiliśmy mnóstwo zdjęć. I tak upłynął dzień pierwszy. Zmęczenie dało się we znaki i większość z nas wcześnie poszła spać.

Drugi dzień zaczął się śniadaniem o 8.30 i znowu wyjazd. Tym razem zwiedziliśmy
z przewodnikiem Stare Miasto, Zamek Królewski, gdzie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na jego temat. Byliśmy też w Łazienkach – znowu spacer, zdjęcia, opowieści przewodnika… Zwieńczeniem dnia była wizyta na PGE Narodowym. Superprzewodnik pokazał nam szatnie sportowców, sale konferencyjne, opowiedział wiele ciekawostek (wiecie, że Beyonce zażyczyła sobie czerwonego papieru kolorowego?).

Ostatni dzień zaczął się nieco wcześniej niż pierwszy, co nie było dla nas przyjemne. Śniadanie zjedliśmy już o 7.30. Potem wykwaterowanie i przejazd do Centrum Nauki Kopernik. Świetnie się tam bawiliśmy. Następnie udaliśmy się również na przechadzkę wzdłuż Wisły, gdzie wśród rusztowań (jak wiadomo Warszawa to wielki plac budowy) szukaliśmy warszawskiej syrenki 😊 Potem pojechaliśmy na zakupy i obiad do Złotych Tarasów. Na koniec odwiedziliśmy Wilanów z pięknymi ogrodami.

Wróciliśmy cali i zdrowi, pełni wrażeń. Chyba zasłużyliśmy na tę wycieczkę, bo dodatkowym atutem była pogoda. Warszawa w pełnym słońcu jest naprawdę piękna! Pani Marzena D. Dorota G, Izabela W. i Agnieszka K. w ogóle nam nie przeszkadzały, hehe. Dziękujemy!

Tekst: Patrycja Budziosz; zdjęcia: Julia i Zuzanna Ryndak (SKD)

         

Certyfikaty


Skip to content