Home » Bez kategorii » Miejski Turniej Ekologiczny w „13”

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
stat4u

Miejski Turniej Ekologiczny w „13”

Sprawozdanie z Miejskiego Turnieju Ekologicznego

 

 

W czwartek 26 kwietnia 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 13 Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach zorganizowała dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas 1-3 Miejski Turniej Ekologiczny. Głównym założeniem imprezy było rozwijanie u dzieci postaw proekologicznych, wzbogacanie ich wiedzy przyrodniczej, rozwijanie umiejętności komunikacji i współpracy w grupie.

Organizatorki konkursu: p. Karina Wziątek, p. Ewa Stano, i p. Justyna Walusz przygotowały zadania z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, technicznej  i ruchowej. Uczniowie m.in. układali z rozsypanek wyrazowych hasła proekologiczne, tworzyli postacie ekoludków wykorzystując do tego figury geometryczne, segregowali śmieci, sprawdzali swoje umiejętności oszczędzania wody przelewając ją do wyznaczonych pojemników, odpowiadali
na zagadki związane z tematyką ekologiczną. Na zakończenie turnieju wszyscy razem budowali,
wg własnych pomysłów, z rolek papieru przestrzenne konstrukcje.

Całą imprezę uświetniły występy zespołu tańca Majery porywając dzieci do wspólnego ruchu przy muzyce oraz zabawy na dmuchańcach  przygotowanych  przez firmę JantomArt.

Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice angażując się w organizację turnieju udostępnił pokazowe kontenery, dzięki którym dzieci mogły bezpośrednio zaznajomić się z nowymi zasadami selekcji odpadów.

Pyszny poczęstunek i wspaniałe nagrody rzeczowe dla każdego dziecka ufundowali mysłowiccy sponsorzy: Viessmann,  Coca Cola HBC Polska Sp. z o.o., OH- KINO, Restauracja Mc Donalds, sala zabaw Maxymek, sala zabaw Kosmos, Ksero Technika, ING Bank Śląski, Bank Pekao S.A., Piekarnia Wagstyl Rudolf, Piekarnia U Alexa, Cukiernia Skórok Mateusz, dzięki którym turniej stał się bardziej atrakcyjny i na długo pozostanie  w pamięci  uczestników.  Duże zadowolenie oraz ogrom emocji na twarzach wszystkich dzieci  jest zapowiedzią kolejnej edycji  konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Tegoroczni zwycięzcy to:

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego ( I miejsce)

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny i Ignacego Fików ( II miejsce)

Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza ( III miejsce )

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom przybyłym na turniej, ich opiekunom, gimnazjalistom za wykonanie zdjęć i pomoc w przebiegu konkursu. Szczególne podziękowania składamy sponsorom za życzliwość, hojność i wielkie serce.

Organizatorki: Karina Wziątek, Ewa Stano, Justyna Walusz

Certyfikaty

Skip to content