Home » Bez kategorii » Dzień Świadomości Autyzmu

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
stat4u

Dzień Świadomości Autyzmu

23 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Świadomości Autyzmu.

Na przerwach uczniowie mieli okazję zobaczyć bajkę na temat dzieci dotkniętych spektrum autyzmu. Następnie próbowali nie posługując się zmysłem wzroku: owoców, warzyw oraz napojów o wyrazistych smakach   i zgadywali, co zjedli. Poza tym mieli szansę z zawiązanymi oczami poddać próbie swój zmysł dotyku podczas zabawy w zgadywanie nazw przedmiotów. Dodatkowym utrudnieniem były założone na ręce rękawice. Dzieci były masowane różnymi przedmiotami i fakturami od bardzo delikatnych po szorstkie. W czasie piątej lekcji w wybranych klasach odbył się happening z udziałem uczniów klasy 6c. Uczniowie ci prezentowali zachowania dzieci ze spektrum autyzmu, co miało na celu uzmysłowienie innym skąd biorą się takie nieakceptowane społecznie zachowania. Po występie nauczyciele wchodzili na lekcje i krótko tłumaczyli kontekst odegranych scen. Na zakończenie podczas długiej przerwy dzieci miały okazję wziąć udział w torze przeszkód wykorzystywanym podczas zajęć z Integracji Sensorycznej, skakać na trampolinie i przejść przez wąski tunel.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Certyfikaty

Skip to content