Home » Bez kategorii » Wagary naukowe – Geosfera Jaworzno

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
stat4u

Wagary naukowe – Geosfera Jaworzno

W dniu 23 marca uczniowie klas 2 gimnazjum wraz z opiekunami (R.Król, K.Matusik) uczestniczyli w Wagarach Naukowych organizowanych przez Ośrodek Edukacji  Ekologiczno – Geologiczny  Geosfera w Jaworznie.

Tym razem  uczniowie opuścili szkołę, nie po to by uciekać od wiedzy, ale po to aby sprawdzić jej zastosowanie w praktyce. Było to nie tylko spotkanie z nauką ale równocześnie  powitanie wiosny.  W tym roku sesje naukowe pozwoliły  gimnazjalistom zgłębić  zagadnienia z botaniki i nauk o Ziemi. Uczestniczyli w wykładzie geologicznym „Katastrofa zapisana w zielonym szkle” oraz warsztatach dendrologicznych „Pokochaj las”.  Uczniowie między innymi oceniali wiek drzew mierząc ich obwód , licząc słoje oraz przy użyciu specjalnego wiertła.

Pomimo tego, że w kalendarzu już wiosna, niestety było bardzo zimno. Na szczęście organizatorzy pomyśleli  również o tym i w namiotach, w których odbywały się zajęcia  czekały na wszystkich ciepłe koce. W  przerwach między zajęciami  można było ogrzać się przy ognisku.

Atrakcyjne zajęcia oraz walory krajobrazowe na pewno sprawią, że w przyszłym roku  uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny wrócą do Geosfery.

Certyfikaty

Skip to content