Home » Bez kategorii » TO BYŁ TYDZIEŃ … KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

marzec 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
stat4u

TO BYŁ TYDZIEŃ … KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

     Od 26 lutego do 2 marca odbył się był w szkole naszej Tydzień Kultury i Języka Polskiego.
W trakcie owego tygodnia mogliśmy brać udział w różnorakich konkursach w tematyce lingwistycznej tudzież związanej ze sztuką. W potyczkach językowych wzięły udział klasy 1-3 szkoły podstawowej (juniorzy),  4-7 szkoły podstawowej (kadeci) oraz drugie i trzecie klasy gimnazjum (seniorzy, hehe).

      Bacznie obserwowaliśmy zmagania śmiałków, którzy mierzyli się niczym wojownicy na polu walki z językiem polskim i sztuką wszelaką. Stawką były piąteczki z aktywności oraz szósteczki za otrzymanie tytułu laureata w danej dziedzinie. A była ci siła konkursów, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, tj.np. konkurs recytatorski,  dyktando, konkurs czytelniczy, konkurs znajomości mitologii, frazeologii oraz wyścig młodych Sherlocków Holmes’ów w wyszukiwaniu błędów wszelakich. Co niektórzy wysilili się i napisali fraszkę – jej tematem była Polska, Polacy dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

      Walka była zacięta, konkursy rozstrzygnięte, ocenki wpisane 😊 W tegorocznej edycji wzięła rekordowa ilość uczniów, wszystkie klasy wystawiły swoje reprezentacje. Spośród nich wyłonili się najlepsi recytatorzy, językoznawcy i artyści jakich świat nie widział! Oby
w następnych igrzyskach – Tygodniu Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych – wygrali najlepsi i oceny zdobyli najaktywniejsi. Trzymamy kciuki!

A najczęściej popełniane błędy i to, jak poprawnie mówić i pisać, wisi na ścianach i drzwiach w segmencie A. Pamiętajcie: wziąć (nie: wziąść), poszedłem (nie: poszłem) i jest napisane (nie: pisze) 😊

Certyfikaty

Skip to content