Home » Bez kategorii » Noc biologów

styczeń 2018
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
stat4u

Noc biologów

12 stycznia 2018 roku odbyła się kolejna, już VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów.

W tym roku hasłem przewodnim tego wydarzenia była  „Woda to życie”. Nasza Szkoła również przyłączyła się do akcji. Razem z naszymi opiekunkami: p. R. Król i p. K. Matusik pojechaliśmy na zajęcia na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach. Wzięliśmy udział w kilku zajęciach, m.in.: Tajemnica powierzchni liści (laboratorium), Owady lasów deszczowych, Entomologia w skali mikro(pokazy). Poznaliśmy strukturę i morfologię liści roślin rosnących w zanieczyszczonym środowisku, uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym wykładzie  o interesujących gatunkach owadów z lasów deszczowych, poznaliśmy świat owadów wodnych i nie tylko – widziany w mikroskopie skaningowym.

Noc Biologów była niepowtarzalną okazją dla nas do zapoznania się z pracownikami Wydziału, laboratoriami i ich wyposażeniem, a także z tematyką i wynikami prowadzonych na Wydziale badań. Zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwe życie naukowców, bo właśnie tego dnia dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, wyszło z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć nam, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami.

Wiele wskazuje na to, że XXI stulecie będzie wiekiem biologii. Trudno się więc dziwić, że ta fascynująca dziedzina nauki przyciąga rzesze chętnych do zgłębiania jej tajemnic. My w przyszłym roku pojedziemy tam również, taką mamy nadzieję.

                                                                                               Maja, Ania, Julka, Mateusz – uczniowie klasy 7c

Certyfikaty

Skip to content