Home » Wysokie kompetencje w mysłowickich szkołach podstawowych 2017/2018

Wysokie kompetencje w mysłowickich szkołach podstawowych 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 Miasto Mysłowice przystąpiło do realizacji projektu pn.: „Wysokie kompetencje w mysłowickich szkołach podstawowych” współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich… Czytaj więcej

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Fotorelacje

Zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów z przyrody metodą eksperymentu

Podczas zajęć uczniowie klas IV – VI wykonywali kolorową  piramidę. Przekonali się, że różne substancje mogą mieć różną gęstość. Za pomocą sody i octu dowiedzieli się, na czym polega wybuch wulkanu. Wykrywali w różnorodnych pokarmach tłuszcze, a także cukry za pomocą płynu Lugola. Grali
w „Młodego  hydrologa” – uczyli się, jak wykorzystywać, chronić i oszczędzać wodę. Dowiedzieli się jaka  jest jakość naszych wód. Podczas zajęć w terenie uczniowie uczyli się posługiwać stacją pogody, odczytywać parametry, posługiwać się atlasem, globusem fizycznym i politycznym oraz kompasem.

Zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów z matematyki metodą eksperymentu klasy 5

W ramach projektu doposażone zostały pracownie: przyrodnicza, biologiczna, chemiczna i biologiczna oraz powstała nowa pracownia matematyczna, która została wyposażona w: tablicę multimedialną wraz z projektorem, laptop dla nauczyciela oraz 9 laptopów dla uczniów, szafa do przechowywania laptopów z funkcją ładowania, drukarka czarno-biała, szafa do przechowywania pomocy dydaktycznych wiele pomocy matematycznych do wykorzystania na lekcjach i podczas zajęć pozalekcyjnych), 25 krzeseł i stolików dla uczniów, biurko z krzesłem dla nauczyciela, dwie tablice suchościeralne, nakładka magnetyczna w kratkę, przyrządy geometryczne.