Home » Bez kategorii » „O czym szumią drzewa”

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
stat4u

„O czym szumią drzewa”

26.10.2017 w ramach projektu „O czym szumią drzewa” odbyły się warsztaty dla dzieci z  przedszkola nr 16.

Przez dwa miesiące spotykałyśmy się kilka razy w tygodniu, aby konsultować nasze propozycje z opiekunkami projektu: p. Renatą Król i p. Katarzyną Matusik. Kilka dni wcześniej zaniosłyśmy zaproszenie oraz plakat informacyjny do przedszkola, aby dzieci wiedziały co dla nich zaplanowałyśmy.

Kiedy nadszedł oczekiwany dzień wszystko było dopięte na ostatni guzik. Klasa pachniała sosną, słychać było ćwierkanie ptaków a w kątach wyrosło kilka drzew. Spotkanie zaczęłyśmy niezwykłą historią – o „Drzewie, które umiało dawać”. Po wysłuchaniu dzieci opowiadały co drzewo dało chłopcu. Zapamiętały naprawdę bardzo dużo,  więc chyba im się podobało.

Później bawiłyśmy się z dziećmi w przebraniu zwierzątek: lisa, wilka, jelonka i zająca. Wspólnie wykonaliśmy maski zwierząt, posadziliśmy cebulki tulipanów. Dzieci obiecały, że będą o nie dbać i czekać aż na wiosnę wyrosną z nich piękne kwiaty.

Dzieci próbowały też swoich sił w bardzo trudnym zadaniu. Odgadywały odgłosy zwierząt. Było trudno ale wspólnymi siłami daliśmy radę . Podczas zabaw i konkursów było bardzo wesoło.

Najważniejszym punktem programu było złożenie przez dzieci ślubowania. Przedszkolaki obiecały szanować przyrodę i nie niszczyć drzew. Każde z dzieci opieczętowało swoje ślubowanie dłonią odbitą na wcześniej przygotowanym drzewku. Na pamiątkę otrzymały  dyplomik – Małego Ekologa.

Na zakończenie wizyty  razem wyszliśmy przed szkołę aby posadzić  sadzonkę dębu, która będzie przypominać ich wizytę i podkreślać znaczenie pokoju na świecie.

Dzieci obdarowane nagrodami za wspólną pracę,  z uśmiechami na twarzach wróciły do swojego przedszkola a my dumne z siebie zakończyłyśmy projekt.

Basia, Magda, Weronika, Karolina – klasa 2c

Certyfikaty


Skip to content