Home » Bez kategorii » Pasowanie na ucznia klasy I

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
stat4u

Pasowanie na ucznia klasy I

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi są już pełnoprawnymi uczniami. 6 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 13 uwzględnia strój galowy, przysięgę  oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia .

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Uczniowe także zaprezentowali umiejętności taneczne.

Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Małgorzata Matyszczak. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach.

Po części oficjalnej , zostały przeprowadzone przez uczniów klas VII gry i zabawy na wesoło.

Naszym pierwszakom życzymy samych sukcesów w odkrywaniu szkolnego świata.

 

 

Certyfikaty

Skip to content