Home » Bez kategorii » Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego pt. „Czytamy w oryginale”

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
stat4u

Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego pt. „Czytamy w oryginale”

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do akcji włączyli się również nauczyciele języków obcych organizując konkursy i zakupując do biblioteki szkolnej obcojęzyczną literaturę młodzieżową. W ramach programu odbył się w dniu 27 października 2017 r Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego pt: „Czytamy w oryginale”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Annę Adamczyk. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać bajkę w języku niemieckim, a następnie zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi znajomość i rozumienie przeczytanej treści. Najlepszą znajomością lektury wykazała się Sandra Jałowiec uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im Kornela Makuszyńskiego w Mysłowicach, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobył Mikołaj Domachowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Mysłowicach. Dyplom za zajęcia trzeciego miejsca w konkursie otrzymała Aleksandra Urban ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im Kornela Makuszyńskiego w Mysłowicach. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania literatury również w obcych językach.

Certyfikaty


Skip to content