Home » Bez kategorii » Regulamin kampanii wyborczej do Samorządu Szkolnego

wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
stat4u

Regulamin kampanii wyborczej do Samorządu Szkolnego

Regulamin kampanii wyborczej.

 1. Powołanie Szkolnej Komisji Wyborczej złożonej z opiekunów Samorządu Szkolnego, która będzie czuwała nad prawidłowym przebiegiem kampanii
 2. Poinformowanie społeczności szkolnej o planowanych wyborach, terminie wyborów, by dać odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do kampanii wyborczej.
 3. Przeprowadzenie pogadanek informacyjnych przez wychowawców w każdej klasie, w celu zdopingowania uczniów do wyłaniania kandydatów.
 4. Kandydatami mogą być uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych SP oraz drugich i trzecich klas Gimnazjum, których postawa jest bez zarzutu.
 5. Wyłonienie po jednym kandydacie z każdej klasy (od klasy 4 do 7 SP oraz 2 do 3 Gim), który zdobył największą ilość głosów w klasie (drugi tydzień września – na godzinie wychowawczej).
 6. W „Tygodniu Wyborczym” (trzeci tydzień września), kandydaci do SU prezentują swoją osobę podczas krótkiego apelu przed całą społecznością szkolną.
 7. Każdy kandydat ma prawo do rozwieszania swoich plakatów wyborczych (w „Tygodniu Wyborczym”) oraz obowiązek ich zlikwidowania po zakończeniu wyborów.
 8. W czwartym tygodniu września przeprowadzone zostaną wybory w szkole (w głosowaniu biorą udział uczniowie SP oraz Gim) na Przewodniczącego szkoły oraz dwóch Zastępców.
 9. Nie wolno prowadzić kampanii negatywnej, agresywnej, wulgarnej i ośmieszającej.
 10. Kwestie sporne dotyczące przebiegu kampanii wyborczej rozwiązuje w ciągu jednego dnia Komisja Wyborcza.
 11. Ogłoszenie wyników odbędzie się następnego dnia po wyborach, informacja zostanie zamieszczona na stronie szkoły, facebook’u oraz gazetce informacyjnej.

 

Certyfikaty


Skip to content