Home » Bez kategorii » Potyczki ekologiczne Ekololek w Gimnazjum nr 3

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
stat4u

Potyczki ekologiczne Ekololek w Gimnazjum nr 3

1 czerwca 2017r. wszystkie klasy II wzięły udział w potyczkach ekologicznych EkoLolek. Podczas konkursu uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej piosenki o tematyce ekologicznej, reklamę ekologicznego sprzętu codziennego użytku oraz zabawki wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Dzięki zaangażowaniu uczniów powstały: pacynka z plastikowych nakrętek, samochodzik, kolorowy Ludek z funkcją piórnika i kosza na śmieci oraz gazetowe „Coś” mające zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jury oceniało pomysłowość, użyte materiały i sposób prezentacji.

Ponadto uczniowie kręcili kołem fortuny, rozpoznawali odgłosy zwierząt, segregowali odpady, rozwiązywali testy oraz próbowali odgadnąć zwierzę po jego oczach.

Nagroda – przechodni Puchar EkoLolka i ciasto czekoladowe trafiły do zwycięskiej klasy IId, która okazała się największą pomysłowością i bardzo zaangażowana walczyła do ostatniej konkurencji.

Turniej był interesującą lekcją poruszającą problemy ochrony środowiska i ekologii.

uczennica klasy drugiej

Certyfikaty

Skip to content