Home » Bez kategorii » Szkolny tydzień zdrowia w G-3

maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
stat4u

Szkolny tydzień zdrowia w G-3

24-28 kwietnia br. w Gimnazjum nr 3 w ZSzOI odbył się Szkolny Tydzień Zdrowia. W tych dniach wszyscy uczniowie mogli zasięgnąć porad u specjalistów od zdrowego stylu życia oraz wziąć udział w tematycznych warsztatach.
> Pani dietetyk z Naturhouse Mysłowice doradzała gimnazjalistom w sprawach dotyczących prawidłowego odżywiania, a panie psycholog i pedagog zorganizowały zajęcia dla klas I na temat zaburzeń odżywiania w postaci anoreksji i bulimii. Klasy 3a i 3c uczestniczyły w warsztatach pierwszej pomocy, które przeprowadzili ratownicy z Automobil  Klubu Mysłowice oraz pan J. Wosk. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja profilaktyczna dotycząca szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów przygotowana przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Panie z Sanepidu badały chętnym stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz udostępniały narko- i alkogogle.
> Na szkolnych korytarzach zorganizowano wystawy na temat szkodliwości tytoniu, zawartości cukru w różnych napojach (praca A. Kozłowskiej z kl. 3c) oraz wyeksponowano postać zdrowego człowieka (praca chłopców z kl. 2b: K. Holeckiego, D. Holeckiego i D. Kohlera). Ponadto odbył się wewnętrzny etap corocznego konkursu „Eskulapiada” (I m. D. Lasok z kl. 3c).
>
> Podczas przerw miedzy lekcjami można było zdrowo zjeść oraz uzupełnić brakujące witaminy. Członkowie i opiekunowie samorządu uczniowskiego przygotowali specjalne stoisko z owocami, a niektórzy uczniowie konsumowali świeże sałatki przygotowane samodzielnie na zajęciach technicznych pod okiem p. M. Lizonia. Z kolei wuefiści proponowali wszystkim aktywne przerwy na sali gimnastycznej w myśl hasła: „Ruch to zdrowie!”

Certyfikaty

Skip to content