Home » Bez kategorii » Podsumowanie tygodnia przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
stat4u

Podsumowanie tygodnia przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

W Gimnazjum nr 3 w dniach od 13 do 17 marca zorganizowano Tydzień Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych.
Uczniowie mogli wziąć udział w licznych  konkursach matematycznych o różnym stopniu trudności.
Uczniowie klasy 2b wraz z p. M. Studnik i p. I. Malewską przygotowali Kawiarenkę Szkocką, którą można było odwiedzić w czasie przerwy i popróbować swoich sił, rozwiązując różne zadania, krzyżówki, rebusy czy łamigłówki matematyczne. Za poprawne odpowiedzi otrzymywało się π-niążki, za które można było „kupić” w tej kawiarence coś pysznego. Do kawiarenki zajrzeli też uczniowie klas VI SP 13 pod opieką p. B. Kowalskiej i p. T. Śliwy.
Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie sobie radzili z zadaniami i z pewnością nikt nie wyszedł z kawiarenki „z pustą ręką”.
Dla uczniów klas pierwszych p. I. Malewska i p. A. Kazior zorganizowały konkurs drużynowy
„Tajemnicza liczba π” – I miejsce zajęła klasa Ia, II – Id, III – Ic i Id, IV – Ib, a V – Ie.
Panie A. Kazior i M. Studnik przeprowadziły konkurs drużynowy dla uczniów  klas pierwszych,
„Zabawy z matematyką”, w którym I miejsce zdobyli uczniowie klasy Ic, II miejsce – Ib i Ie
a III miejsce – Id.
Odbyła się kolejna edycja szkolnego turnieju „Mistrz Matematyki 2016/ 2017″, który przygotowały p. I. Malewska i p. A. Kazior.  Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs ten przebiegał na zasadach podobnych do teleturnieju „Jeden z 10”. Zaproszono 10 uczniów  klas III. Do finału zakwalifikowali się bracia: Kuba i Wojtek Mękalowie z kl.3a oraz Robert Dzwonek z kl. 3b. Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Matematyki 2016/2017 został Jakub Mękal.
Kolejnym wyzwaniem dla miłośników matematyki było znajdowanie błędów w rozwiązaniach zadań matematycznych w konkursie „Tropiciele błędów” przygotowanym przez p. A. Kaziori p. I. Malewską. Za każde wytropienie błędu i poprawienie rozwiązania uczniowie nagradzani byli plusem z matematyki.
Tropicielami błędów na piątkę zostali uczniowie: Zuzia Morga z 1a i Krystian Hibner z 3a.
Uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie drużynowym zorganizowanym przez p. A. Szczęsną, w którym 1 miejsce zajęła drużyna klasy 2a, a II miejsce – 2b.
Aż 21  uczniów startowało w międzynarodowym konkursie „Kangur matematyczny”, który odbył się 16 marca. Konkurs tradycyjnie przeprowadziła p. A. Stasiszyn.
Następny tydzień z konkursami matematycznymi w naszej szkole już za rok.
 mgr Iwona Malewska

Certyfikaty

Skip to content