Home » Bez kategorii » Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

grudzień 2015

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Rejonowy etap „ Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK ” odbył się w tym roku w Szkole Podstawowej Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach.
11 grudnia w szranki stanęło 5 szkół w mieście.

Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Otrzymali do rozwiązania test. Poziom wiedzy był bardzo wysoki a o zwycięstwie zadecydowała dogrywka.

W kategorii gimnazjalnej

Weronika Janowicz z Gimnazjum Nr 1

Julia Pocwa z Gimnazjum Nr 3

Joanna Horwacik z Zespołu Szkół Sportowych,

IVmiejsce

Magdalena Kąkol z Gimnazjum Nr 2.

W kategorii ponadgimnazjalnej zwyciężyła

Magdalena Tkacz -reprezentantka II LO im. Powstańców Śląskich.
Gospodynie konkursu mgr Mariola Gorbacz oraz mgr Daria Góralska wręczyły uczniom dyplomy i nagrody książkowe, a opiekunkom szkolnych kół PCK podziękowania za krzewienie idei czerwonokrzyskich i promocję zdrowia wśród uczniów mysłowickich szkół.
Edycja konkursu odbywa się dzięki corocznej dotacji Urzędu Miasta na realizację zadania „prowadzenie działalności w zakresie promocji zdrowia, honorowego krwiodawstwa i edukacji zdrowotnej na terenie Mysłowic” dla Polskiego Czerwonego Krzyża.

mgr Daria Góralska