Home » Bez kategorii » Koncert umuzykalniający

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
stat4u

Koncert umuzykalniający

f (8)

27 listopada gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Na całe 45 minut nasz szkolny korytarz zamienił się w salę koncertową, w której można było posłuchać przepięknych utworów muzycznych, w wykonaniu muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych.


Uczniowie poznali budowę i sposób wydobycia dźwięku z poszczególnych instrumentów takich jak; trąbka, puzon , róg-czyli waltornia oraz tuba.
W muzyczną podróż zaprosiła nas Pani Jolanta Schmidt, która prowadziła cały koncert.
Usłyszeliśmy między innymi utwór z filmu „Różowa Pantera” , utwory J.F Haendla z 3 Suity z cyklu „Muzyka na wodzie” oraz Marsz. Nasi uczniowie także aktywnie uczestniczyli w koncercie akompaniując na instrumentach perkusyjnych do wiązanki utworów latynoamerykańskich granych przez naszych gości.
Koncert bardzo podobał się naszym uczniom i myślimy, że nie było to ostatnie spotkanie z muzyką z cyklu „Szkolnych audycji muzycznych” w naszej szkole.
Koncert został zorganizowany dla uczniów klas I-VI przez Radę Rodziców i Radę Szkoły.

Sabina Polak-Wollek

Certyfikaty

Skip to content