Home » „Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta”

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Szkoła pamięta”.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani
z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana
w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Z tej okazji uczniowie klasy 1D poznali historię swojej małej ojczyzny i lokalnego bohatera – kardynała Augusta Hlonda. Zobaczyli prezentację, dzięki której poznali jego historię. Oprócz tego uczniowie przynieśli swoje rodzinne pamiątki, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, jak na przykład obrączki albo zdjęcia.

Na korytarzu szkolnym powstała również piękna wystawka poświęcona naszemu lokalnemu bohaterowi.

#SzkołaPamięta